Фінкомпанії та ломбарди наростили обсяги активів

Натомість премії зі страхування життя надалі скорочувалися, а обсяг активів кредитних спілок знизився.

Фінансові компанії та ломбарди наростили обсяги активів та основних видів послуг, а в страховиків, що займаються ризиковим страхуванням, відновилося зростання премій. Про це йдеться в огляді небанківського фінансового сектору від НБУ, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що активи страховиків життя за ІІ квартал зросли на 4%, натомість активи ризикових страховиків через виключення з реєстру низки компаній скоротилися на 1%.

У першому півріччі прибуток страховиків життя та ризикових страховиків зріс порівняно з першим півріччям 2023 року, хоча показники рентабельності капіталу поліпшилися лише в сегменті ризикового страхування. Кількість збиткових компаній і надалі скорочувалася.

Водночас тривав подальший вихід з ринку кредитних спілок та  обсяги їхніх активів скорочувалися – на 1% кв/кв. Кредитний портфель за квартал майже не змінився. Водночас обсяги депозитів у ІІ кварталі зменшилися на 1%, додаткових пайових внесків – на 13%.

Попри неефективність операційної діяльності спілок, сегмент у цілому отримав прибуток за рахунок доходів від розформування резервів та допомоги від USAID.

Фінансові компанії нарощують кредитування населення чотири квартали поспіль. Обсяг наданих нових кредитів домогосподарствам зріс на 5,3% у ІІ кварталі, однак досі менший за “довоєнні” показники. Водночас триває скорочення обсягів нових кредитів бізнесу.

За підсумками шести місяців 2024 року фінансові компанії отримали 5,8 млрд грн прибутку, майже половину з якого заробила державна “Укрфінжитло” – оператор програми “єОселя”.

У ІІ кварталі діяльність ломбардів дещо пожвавилася. Обсяги активів та нових кредитів зросли, доходи від надання фінпослуг збільшилися, відтак сегмент отримав прибуток.

В НБУ додають, що у липні закінчився строк для приведення страховиками своєї діяльності у відповідність до нових регуляторних вимог. Значна частина учасників ринку впоралася з цим завданням. Однак деякі установи працюватимуть над виконанням погоджених з НБУ планів відновлення платоспроможності або фінансування.

З початку року учасники ринку небанківських фінансових послуг звітують за новими правилами. Наразі триває зміна підходів до складання та подання звітності.

Читайте також: Монетарна політика НБУ на 2025 рік: яких змін чекати?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк застосував захід впливу до страховика.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)