Фінансова система продовжує рух у напрямі розвитку фінансової інклюзії

Банки та небанківські фінустанови поступово впроваджують ухвалені НБУ Методичні рекомендації з правил інклюзивного надання фінансових послуг.

Упродовж 2024 року за лідерства НБУ та підтримки Світового банку тривала активна робота для підвищення рівня фінансової інклюзії та безбар’єрності фінансового сектору, передає Banker.ua з посиланням на Річний звіт за 2024 рік від НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Фінансова система сконцентрувалася на зусиллях щодо повноцінної реінтеграції ветеранів та прифронтових регіонів в економічне життя країни, зокрема в межах Хартії з фінансової інклюзії та реінтеграції ветеранів, до якої приєдналися 38 великих банків.

Поштовхом до подальшого розвитку фінансової інклюзії має стати запровадження банку фінансової інклюзії з обмеженою банківською ліцензією. Це дасть змогу вирішити питання доступу населення та бізнесу до фінансових послуг у невеликих населених пунктах, деокупованих та наближених до фронту територіях. Відповідний законопроєкт, розроблений торік НБУ, перебуває на розгляді Верховної Ради.

Крім того, у 2024 році НБУ зосереджував свої зусилля на низці інших важливих напрямів, зокрема:

  • продовженні цифрової трансформації. Відбувся перехід на нову версію Системи електронних платежів НБУ (СЕП) з функціональністю миттєвих кредитових переказів, що забезпечує практично миттєве перерахування коштів з рахунку платника на рахунок отримувача;
  • розвитку фінансової грамотності українців. За сприяння НБУ затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року, оприлюднено Рамку фінансових компетентностей для дітей та молоді України, підготовлено підручник для учнів 8 класу для вивчення нового предмета “Підприємництво і фінансова грамотність”, який отримав гриф Міністерства освіти і науки України;
  • відновленні історичної справедливості в грошовому обігу. Ініціатива НБУ змінити російську назву розмінної монети “копійка” на питомо українську – “шаг” здобула підтримку наукової спільноти та активно дискутується в суспільстві.

Читайте також: Людина вСЕОхоплююча: роль сучасних СЕО у формуванні майбутнього бізнесу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк продав $742,7 млн на міжбанку за минулий тиждень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)