Фінустанови, які занижують курс купівлі готівкової валюти, втрачатимуть клієнтів – НБУ

наличный доллар

За останній тиждень різниця між курсами купівлі та продажу валюти у банках суттєво не змінилася.

Окремі фінустанови в Україні можуть скористатися скасуванням обмеження, згідно з яким банки та небанки мали купувати у населення готівкову валюту за курсом не нижчим від офіційного. Але така практика, за даними НБУ, не буде поширеною, передає Banker.ua.

Як зазначають у НБУ, деякі фінустанови можуть скористатися дозволом купувати готівкову валюту та валюту за картками у населення за вартістю, нижчою від офіційного курсу з метою збільшення власної маржі, збільшуючи різницю між курсами продажу та купівлі.

Проте через високу конкуренцію на готівковому сегменті валютного ринку подібна практика поширеною не стане, упевнені в Нацбанку.

Так, зазначають у прес-службі регулятора, якщо установа встановлюватиме занижений курс купівлі готівкової валюти, що значно відрізняється від курсу продажу, вона може втратити своїх клієнтів.

«Громадяни можуть обрати будь-яку іншу фінансову установу, враховуючи значну кількість гравців у готівковому сегменті валютного ринку», – наголошується у повідомленні НБУ.

За даними регулятора, після зняття обмеження різниця між середніми курсами купівлі та продажу готівкової валюти банками суттєво не змінилася. Що ж до небанківських установ, то тут курсова різниця в перший тиждень серпня взагалі звузилася з 0,4 до 0,25 грн/$.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що минулого місяця населення купило валюти на $21,8 млн більше, ніж продало.

Так, за даними Нацбанку, у липні українці продали валюти на $1024,9 млн в еквіваленті, тоді як сума купівлі становила $1046,7 млн.

За підсумками минулого року населення продало валюти на $1 214,7 млн більше, ніж купило, а за підсумками 2020-го обсяг продажу перевищив показник купівлі на $1,098 млрд.

эксперты

Читайте також: Чому важливо підтримувати українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, якщо раніше банки могли купувати готівкову іноземну валюту у населення за курсом не нижчим від офіційного, то, починаючи з цього тижня, угоди дозволено здійснювати за курсом нижче за той, що було встановлено НБУ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)