Війна, розв’язана РФ, може змінити глобальний економічний порядок – МВФ

МВФ

Експерти Фонду вважають високою ймовірність виникнення заворушень у низці інших регіонів.

Війна, розв’язана російським агресором на території незалежної України, може змінити глобальний економічний порядок. Таку заяву 16 березня зробили експерти Міжнародного валютного фонду, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Кореспондент.

Згідно з заявою МВФ, крім людських страждань та потоків біженців, через розв’язану РФ війну зростають ціни на енергоносії та продовольство; агресія негативно позначається на доходах, а також порушує торгові/логістичні ланцюжки та грошові перекази до країн, що межують з Україною.

Крім того, бойові дії та їхні наслідки негативно позначаються на настроях інвесторів, підривають ділову довіру та провокують здешевлення активів, підвищуючи ризик відтоку капіталу з ринків ЕМ.

Так, зазначається у повідомленні, поширеному Міжнародним Валютним Фондом у середу, війна, розв’язана російським агресором на території України, завдає серйозного удару по світовій економіці та веде до зміни глобального економічного порядку у довгостроковій перспективі.

Головний Telegram-канал банкірів

Аналітики МВФ мають намір переглянути свій попередній прогноз, згідно з яким зростання світової економіки за підсумками 2022го очікується на рівні 4,4%. Знижено, як очікується, буде і прогнози регіонального зростання.

Експерти Фонду також вважають високою ймовірність виникнення заворушень у низці регіонів: йдеться про території від Африки на південь від Сахари та Латинської Америки до Центральної Азії та Кавказу.

Плюс, за їхніми прогнозами, проблеми з продовольчою безпекою посиляться в Єгипті та інших частинах Африки та Близького Сходу, які імпортують 80% своєї пшениці з України та РФ.

Крім того, аналітики МВФ очікують на глибоку рецесію в Україні та в країні-агресорі, яка її атакувала. Європа найближчим часом може зіткнутися з перебоями в імпорті газу, а на Східну її частину, яка прийняла більшу частину біженців з України, очікують вищі витрати на фінансування.

рецессия

Читайте також: Страхування кредитних ризиків – сучасна потреба українського бізнесу, що розвивається

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку експертів МВФ, скорочення української економіки у 2022 році становитиме 10%, інфляція очікується на рівні 20%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)