Початковий внесок

Початковий внесок – частина вартості квартири, автомобіля, товару, яку позичальник оплачує з власних коштів.

Традиційно при експрес-кредитуванні банк ставить умовою наявність у позичальника початкового внеску в розмірі не менше 10% від вартості покупки.

Сьогодні більшість банків декларують суму початкового внеску в межах 10-30%, але, в залежності від фінансового стану покупця або істотного падіння вартості майна в перші роки експлуатації, банк може зажадати оплати і 40-50% вартості.

Існують також кредитні продукти і без початкового внеску. Звичайно чим вище розмір початкового внеску, тим вище шанси на отримання кредиту.

В іпотеці, чим більшим початковим внеском володіє позичальник, тим більший іпотечний кредит він може отримати, або він може скоротити термін кредитування і переплату за житло, що купується. Але, на практиці далеко не всі можуть дозволити собі відкласти необхідні 10-30% від вартості квартири. При цьому треба також пам’ятати, що банк видає кредит, виходячи з оціночної вартості житла (яка визначається професійним оцінювачем або самим банком). Якщо ціна, запитувана продавцем, перевищує оцінну, то мінімальним внеском на покупку житла не обійтися, так як цей внесок в сумі з банківським кредитом складуть тільки оцінну, а не ринкову вартість квартири (будинку), відповідно різницю між оціночною і ринкової вартість доведеться доплачувати з власної кишені.

Останнім часом серед банків спостерігається тенденція зниження початкового внеску, що відразу ж підвищує їх місця в рейтингах банківських кредитів. Деякі банки готові знизити розмір початкового внеску до нуля, якщо клієнт згоден надати в заставу додаткове нерухоме майно (квартира, будинок, земельну ділянку).