Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ оновив графік введення нових вимог до банків
З 2024 року структура капіталу банків повинна бути приведена у відповідність з міжнародними стандартами, зазначає регулятор.
НБУ оголосив про введення нових вимог до банків з метою підвищення платоспроможності та надійності як окремих фінустанов, так і всієї банківської системи країни. Регулятор вже затвердив графік введення нових нормативів в період з 2021 по 2024 роки, передає Banker.ua.
Вже з 1 січня 2021 року Нацбанк вводить NSFR або коефіцієнт чистого стабільного фінансування. Новий норматив, як зазначають в НБУ, дозволить зменшити залежність фінустанов від короткострокового фінансування і підштовхне їх до більш стабільних і довгих за термінами джерел фондування – зокрема, йдеться про довгострокові депозити. Графік 100%-го досягнення банками нормативу NSFR регулятор затвердить вже наступного місяця.
Також в найближчі півроку НБУ планує визначитися з термінами активації буфера системної важливості і буфера консервації капіталу, а на другу половину 2021-го регулятор запланував підвищення ваги ризику для незабезпечених споживчих кредитів до 150% і старт імплементації вимог в межах впровадження процесів ICAAP/ILAAP.
Прес-служба НБУ також повідомляє про те, що з 1 січня 2022 року українські банки зобов’яжуть розраховувати достатність капіталу з урахуванням ринкового та операційного ризиків. А з 2024 року, згідно з вимогами регулятора, структура капіталу банків повинна бути приведена у відповідність з міжнародними стандартами.
Також повідомляється, що в разі, якщо виконання вимог до достатності капіталу не гарантуватиме фінансової стійкості, індивідуальні нормативи можуть бути підвищені для кожного окремого банку.
Читайте також: Як вплинув коронавірус на роботу кредитних спілок
Нагадаємо, Banker.ua повідомляв про те, що раніше НБУ оголосив про перетворення Департаменту нагляду за страховим ринком на Департамент нагляду за ринком небанківських фінпослуг.
Коментарі (0)