Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Гривневі вклади населення з початку бойових дій зросли майже на 16% – НБУ
Війна спричиняє помітний вплив на настрої вкладників, зазначають у Нацбанку.
В умовах дії військового стану база фондування українських банків залишається відносно стабільною. Про це у публікації для ЕП наголосила директор Департаменту фінансової стабільності Нацбанку Первин Дадашова, повідомляє Banker.ua.
За словами Першин Дадашової, від початку бойових дій гривневі вклади населення в українських банках зросли майже на 16%.
«На рахунки надійшли значні обсяги виплат зарплат, соцплатежів, деякі з них сплачувались авансом», – зазначає голова Департаменту фінансової стабільності Нацбанку.
При цьому, додають у НБУ, зняття коштів з рахунків в умовах воєнного стану значно ускладнилося, у тому числі й тому, що в зоні найактивніших бойових дій «у строю» менше 15% банківських відділень плюс доставляти готівку до банкоматів також дуже складно.
Водночас у Центральній та Західній Україні на сьогоднішній день функціонують понад 90% філій великих фінустанов: у цих регіонах кошти з рахунків населення знімати не поспішає.
Війна, за словами Першин Дадашової, помітно впливає на настрої вкладників, чиї кошти акумулюються переважно на поточних рахунках.
«Помітно скоротилися обсяги коштів підприємств – близько 5% у гривні та в іноземній валюті», – зазначила голова Департаменту фінансової стабільності НБУ, додаючи, що значна частина коштів була спрямована на виплати зарплат та сплату податків.
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Першин Дадашової, через три тижні після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну банківська система країни продовжує функціонувати і залишається ліквідною. НБУ створює умови для належної роботи фінустанов у надскладних умовах.
Коментарі (0)