Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Гривня може відновитися вже навесні: економіст назвав умову
У парі з доларом валюта України ослабла на 7 копійок, а до євро подешевшала одразу на 25 копійок.
Якщо західним лідерам вдасться відмовити РФ від скоєння трагічних помилок, гривня та відкладений попит в Україні відновляться вже навесні. Такий прогноз у коментарі Обозревателю озвучив економіст Борис Кушнірук, інформує Banker.ua.
За словами економічного експерта, нещодавнє зростання курсу долара в Україні було зумовлене переважно негативними очікуваннями ринку на тлі загрози масштабного вторгнення з боку РФ. Якщо світовій спільноті вдасться відмовити Кремль від скоєння трагічних помилок, гривня та відкладений попит в Україні відновляться вже навесні, прогнозує аналітик.
Борис Кушнірук упевнений, що об’єктивних причин для знецінення української валюти на сьогоднішній день немає: валютний баланс за підсумками минулого року був позитивним плюс у 2021-му було зафіксовано великі обсяги експорту металургійної та аграрної продукції.
Бізнес же, зокрема й іноземний, на тлі негативних очікувань виводить свої кошти з країни, а українці відкладають придбання дорогих речей у спробах заощадити кошти, коментує економіст.
Офіційний курс гривні до долара, встановлений Нацбанком на 3 лютого, дорівнює 28,39 грн/$, а до євро – 32,14 грн/€. У парі з «баксом» українська валюта ослабла на 7 копійок, а до євро подешевшала одразу на 25 копійок.
Міжбанк в середу закрився доларом за 28,28-28,30 грн/$ та євро за 31,97-31,99 грн/€.
На світовому ринку євро в середу вдень зріс до долара до 1,13. Індекс долара 2 лютого ослаб на 0,32%, опустившись до 96,08 пунктів, а курс американської валюти до ієни впав до 114,34.
Фунт стерлінгів сьогодні подорожчав до $1,3557, піднявшись у парі із валютою США на 0,27%.
У Commerzbank зазначають, що ринок ставить на підвищення ставки Європейського Центробанку в IV кварталі 2022-го, і зараз рішення регулятора суттєво вплинути на курс не може – занадто рано.
Засідання ЄЦБ та Банку Англії відбудуться вже 3 лютого. На думку експертів, європейський регулятор збереже ставку на поточному – нульовому рівні, а англійський – підніме з 0,25% до 0,5%.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітика ЦБТ Максима Орищака, найближчого тижня українська нацвалюта може піти на корекцію і зміцнитися в парах з доларом і євро.
Коментарі (0)