Грошові перекази всередині країни зросли на 20%

денежные переводы

На NovaPay припадає 45% всіх внутрішньодержавних переказів коштів. На ринку міжнародних переказів із часткою в 50% лідирує Western Union.

За підсумками періоду з травня по грудень 2022 року загальний розмір грошових переказів через системи переказу в Україні склав 292,6 млрд грн ($8,5 млрд в еквіваленті). Це на 51,1 млрд грн, або на 21% більше, ніж за аналогічний період 2021 року, передає Banker.ua з посиланням на Національний банк України.

Головний Telegram-канал банкірів

Лідером за сумою переказів у межах України стала система Нової пошти NovaPay (45% усіх внутрішньодержавних переказів). Середня сума – 656 грн.

У той же час, з-за кордону в Україну було перераховано близько $2,15 млрд – це приблизно стільки ж, скільки і за аналогічний період 2021 року. Найбільші обсяги коштів надходили з Італії (23%), Ізраїлю (18%), США (16%), Німеччини (7%) та Польщі (4%). Середня сума становила $206.

Лідерами стали такі системи перекладу:

  • Western Union (платіжна організація – резидент США) – 50% від усіх переказів;
  • PrivatMoney (платіжна організація – Приватбанк) – 20%;
  • MoneyGram (платіжна організація – резидент США) – 17%.

«Усього 2022 року, за попередніми даними, в Україну з усього світу було перераховано $13 млрд в еквіваленті, включаючи перекази через офіційні канали – банки, міжнародні системи грошових переказів, поштові відділення та неофіційні – шляхом передачі грошей з рук до рук», – уточнили у НБУ.

Регулятор нагадав, що під час воєнного стану грошові перекази з України за кордон заборонені.

Загалом минулого року на території України працювало 37 систем переказу коштів, з яких 28 – створено резидентами та 9 – нерезидентами.

Читайте також: Денім від Levi’s: чим Лівай Страусс заслужив всесвітнє визнання і як створив прибутковий бренд

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що з 1 квітня нове покоління СЕП (система електронних платежів) запрацює в цілодобовому режимі (24/7).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)