Індекс споживчих настроїв в січні 2020 року зменшився

У січні індекс споживчих настроїв (ІСН) становив 89,0 п., що на 3,1 п. менше, ніж в грудні. Скоротилися значення всіх складових індикатора, крім Індексу очікуваних змін особистого матеріального становища. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на дослідження “Споживчі настрої в Україні”, що здійснюється агентством Info Sapiens.

Індекс поточного становища (ІПС) зменшився на 6,0 п., склавши 79,0. Складові цього індексу зазнали такі зміни:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 76,4, що на 6,4 п. менше рівня цього індексу в грудні;
  • індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 5,7 п. і встановився на позначці 81,7.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) в січні зменшився незначно – на 1,2 п. і склав 95,7. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) виріс в порівнянні з минулим місяцем на 4,1 п. і склав 93,0;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) зменшився на 6,1 п. і склав 92,9;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) дещо знизився до 101,3, що на 1,6 п. менше показника грудня.

«У січні 2020 року найбільше зниження (на 6 п.п.) отримали індекси поточного особистого доходу, розвитку економіки в найближчий рік і доцільності робити великі покупки. Найбільш песимістичні настрої властиві особам старшого віку (60 років і більше). У той же час індекс очікувань особистого доходу зріс. Зростання індексу очікувань особистого доходу разом з скороченням інших індексів є нетиповим і спостерігається рідко. В наступному місяці може статися корекція: скорочення індексу очікувань особистого доходу і зростання інших індексів», – коментують аналітики Info Sapiens.

Нагадаємо, за 2019 рік Україна втратила шість позицій в Індексі сприйняття корупції і опинилася на 126-му рядку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)