Індекс сприйняття корупції: в Україні погіршилася ситуація

Україна втратила шість позицій в Індексі сприйняття корупції і опинилася на 126-му рядку. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на рейтинг міжнародної організації Transparency International.

Експерти організації дослідили 180 країн, оцінивши індекс схильності корупції, за шкалою від 0 (максимум корупції) до 100 (корупції немає).

Згідно з дослідженням, Україна втратила два бали. Така ж ситуація в Азербайджані і Киргизії.

Очолює рейтинг з 87-ма балами Данія і Нова Зеландія, вісімдесят шість балів у Фінляндії. Найгірші показники в Сомалі (9 балів), Південному Судані (12 балів) і Сирії (13 балів).

Росія опинилася на 137 сходинці, а ось Білорусь – на 66-й, Польща – на 41-й.

Цікаво, що впали показники чотирьох країн G7: Канада втратила 4 бали, Франція і Великобританія – по три, США – два.

“Уряди повинні терміново розібратися з корупційною роллю великих грошей у фінансуванні політичних партій та протидіяти їх надмірному впливу на політичні системи”,

– сказала глава організації Деліа Феррейра Рубіо.

Протягом 2018 року в Україні зменшився рівень корупції. Тоді в Індексі сприйняття корупції наша країна піднялася на 10 сходинок, зайнявши 120 місце серед 180 країн, тоді як у 2017 році ми були на 130 позиції.

“Індекс сприйняття корупції” (Corruption Perceptions Index, СРІ) – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс грунтується на 13-х дослідженнях авторитетних міжнародних організацій і дослідницьких центрів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)