Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Восени інфляція в Україні може досягти 25-30%: в ICU назвали причини
Інфляційний тиск триматиметься на високому рівні протягом 1-1,5 років.
Вже за 4 місяці споживча інфляція в Україні може злетіти до позначки 25-30%. Такий прогноз днями озвучили аналітики ICU, повідомляє Banker.ua із посиланням на матеріали УНІАН.
Згідно з прогнозом, опублікованим у фінансовому тижневику ICU, інфляція в Україні може досягти 25-30% вже цієї осені.
«Ми очікуємо, що інфляційний тиск залишатиметься високим у наступні 12-18 місяців», – наголошується у звіті групи.
У якості ключових факторів зростання цін в Україні експерти ICU вказують:
- проблеми з поставками товарів та послуг;
- стрімке зростання вартості перевезень на тлі підвищення цін на пальне;
- зростання вартості імпорту навіть попри фіксацію офіційного курсу гривні до долара.
Варто зазначити, що за підсумками минулого місяця споживча інфляція в Україні склала 16,4% (до квітня 2021-го). У місячному вираженні ціни зросли на 3,1%: у березні поточного року показник було зафіксовано на рівні 13,7%.
Як зазначають у Нацбанку, зростання споживчої інфляції минулого місяця свідчить про подальше посилення інфляційного тиску внаслідок воєнних дій.
У квітні було зафіксовано помітне прискорення зростання як на непродовольчі, і на оброблені продовольчі товари. На 1,5% піднялася вартість послуг, прискорилося зростання адміністративно регульованих цін та цін на сирі продукти харчування, подорожчали послуги таксі. Темпи зростання цін на пальне у квітні при цьому дещо знизилися.
Прогноз, озвучений на початку травня головою НБУ Кирилом Шевченком, передбачає зростання інфляції до кінця року вище 20%. Очікуваний показник не можна порівняти із ситуацією 2015 року, коли в окремі місяці спостерігалася інфляція до 60%.
Читайте також: Безкоштовний бізнес-рахунок у ЄС: чим корисний українцям новий сервіс від ELPASO
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Єврокомісія погіршила прогноз зростання ВВП на 2022 та 2023 роки для ЄС та країн єврозони.
Коментарі (0)