Вперше з 1981 року: річна інфляція у США перевищила 9%

экономист

Аналітики, опитані Bloomberg, прогнозували зростання інфляції у червні на 8,8% у річному обчисленні.

Річна інфляція у США оновила 40-річний рекорд: минулого місяця споживчі ціни в країні зросли на 9,1% у річному обчисленні, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали БізнесЦензор.

У червні річна інфляція США оновила максимуми з кінця 1981 року, піднявшись на 9,1% проти аналогічного періоду 2021-го. Місячне зростання показника, згідно з даними Мінпраці Сполучених Штатів, склало 1,3% – тут зафіксовано найбільший стрибок цін за місяць з 2005 року.

Базова інфляція у США, яка не враховує змін цін на продовольчі товари та енергоносії, зросла протягом року на 5,9%, тоді як за місяць збільшилась на 0,7%.

Зростання цін, зафіксоване у червні, знову перевищило експертні оцінки: економісти «недооцінюють» інфляцію вже четвертий місяць поспіль. Так, аналітики, опитані агентством Bloomberg, прогнозували зростання інфляції у червні на 8,8% у річному обчисленні та на 1,1% у місячному вираженні.

Варто зазначити, що зростання цін у Сполучених Штатах негативно позначається на реальній заробітній платі американців і підштовхує Федрезерв до агресивної політики підвищення ставок, що збільшує ризики потенційної рецесії у країні протягом наступних 12 місяців.

Так, ФРС США вже анонсувала перегляд процентних ставок на 75 базисних пунктів у липні. Експерти не виключають, що ставки можуть бути підвищені на повний процентний пункт.

Головний Telegram-канал банкірів

Через суттєве погіршення перспектив світової економіки МВФ не виключає можливості настання глобальної рецесії у 2023 році. За словами директора-розпорядника Фонду Кристаліни Георгієвої, 2022 рік буде важким, тоді як 2023-й – ще складнішим.

график

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами економіста, члена Ради НБУ Віталія Шапрана, розгул двозначної інфляції за «турецьким сценарієм» в Україні неможливий.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)