Чи варто сьогодні інвестувати у валюту: поради від банкіра

Мистецтво інвестування полягає в тому, щоб купити актив за найнижчою ціною, а продати за найвищою, нагадують експерти.

Українцям, які бажають вигідно вкласти свої накопичення, радять не тільки уважно стежити за ринком, але й пам’ятати про «портфельний підхід» до інвестування. Про це пише Banker.ua з посиланням на заяву начальника відділу по роботі з інвесторами Банку Кредит Дніпро Андрія Приходька на UBR.

На думку українських банкірів, щоб відповісти на питання про доцільність валютних інвестицій сьогодні, потрібно передбачити відразу кілька ключових моментів. У їхньому числі терміни спаду епідемії COVID-19, момент відновлення світових фінансових ринків і дата підписання нової угоди з МВФ.

Фахівці попереджають про те, що за умови позитивного розвитку описаного вище сценарію курс може застрягти на позначці 28 грн/$, що не дозволить інвесторові отримати дохід найближчим часом.

За словами начальника відділу по роботі з інвесторами Банку Кредит Дніпро Андрія Приходька, «мистецтво інвестування полягає в тому, щоб купити актив за найнижчою ціною, а продати за найвищою». Так, ті, хто купував долар по курсу 24 на початку січня, наприкінці березня можуть вийти з інвестицій з отриманням річної прибутковості в 60%.

Разом з тим, зазначає банкір, середня прибутковість гривневих депозитів за індексом UIRD, в залежності від терміну, становить 11.9-12.3%. І цей дохід – з мінімальним рівнем ризику.

У будь-якому випадку, додає Приходько, не слід забувати про так званий «портфельний підхід» до інвестування, коли в рамках загального портфеля інвестицій, що включає депозити, нерухомість тощо, частина коштів може бути інвестована в валюту.

Читайте також: Ідентифікація клієнтів під час карантину: Нацбанк виступив з важливою заявою

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за станом на 1 березня сума, яку українці довірили банкам, склала 495,2 млрд грн: вклади в гривні склали млрд 290,2 млрд грн (приріст – 9,4 млрд грн на місяць), а в іноземній валюті – 205,0 млрд грн (мінус 1,5 млрд грн на місяць).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)