Кабмін вирішив долю українських держбанків

Протягом найближчих п’яти років частка держави в банківському секторі повинна бути скорочена з 60% до 25%.

Уряд оновив принципи стратегічного реформування держбанків: до 2025 року держава планує віддати на повну або часткову приватизацію кожен з чотирьох банків держсектору, передає Banker.ua, посилаючись на матеріали Інтерфакс-Україна.

Відповідно до планів уряду, протягом найближчих п’яти років частка держави в банківському секторі повинна бути скорочена з 60% до 25%.

Так, держава має намір знайти міноритарного інвестора для «Укексімбанка» з приватизацією в довгостроковій перспективі.

Крім цього, залишаються в силі плани Кабміну щодо виходу держави з капіталу «ПриватБанку» і конвертації позики IFC в додатковий капітал «Укргазбанку».

Також держава працює над питаннями, пов’язаними зі вступом міжнародних фінансових організацій в капітал «Ощадбанку» до кінця поточного року, що в перспективі – до кінця 2025 року – призведе до приватизації фінустанови.

Уряд має намір почати підготовку до виходу держави з капіталу банків до грудня 2021 року. Держбанки, зі свого боку, до цього часу повинні будуть розробити стратегію виходу держави з капіталу спільно з Мінфіном.

В якості підготовки до цього кроку і для визначення потреби в капіталі в умовах коронакризи вказується проведення банками з серпня по грудень поточного року стрес-тестів.

Так, згідно з новою стратегією уряду, «ПриватБанк» має стати провідним роздрібним банком з сильною позицією в малому і середньому бізнесі. «Ощадбанк» стане універсальною фінустановою для обслуговування роздрібного сектора, МСБ і корпоративних клієнтів. «Укргазбанк» матиме провідну ринкову позицію в сфері екологічного банкінгу, а «Укрексімбанк» розглядається в якості корпоративного банку з частковою присутністю в роздрібному секторі.

Читайте також: Срібло як інвестиція: плюси і мінуси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку більшості українських банкірів, на сьогоднішній день реальних причин для подальшого зниження облікової ставки НБУ немає.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)