Кабмін і Нацбанк працюють над зниженням процентної ставки по іпотеці до 10% – Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що вважає реальним завданням домогтися зниження ставки по іпотечних кредитах до 10% річних. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Уряд і Нацбанк вже працюють над зниженням процентної ставки. На вересень іпотека може бути 10%. Це дуже складне завдання, але вже реально”,

– сказав глава держави.

Він підкреслив, що здешевлення іпотеки – це одне з двох основних завдань, яке ставиться, щоб допомогти розвитку сильного середнього класу в Україні і повернення тих, хто виїхав з країни.

Зеленський додав, що іншим питанням є питання податків і коштів трудових мігрантів.

“Повинно бути поліпшення цієї системи, ослаблення податкової політики. І далі – щоб їм було вигідно тут щось робити, вкладати гроші в державу”, – зазначив президент.

Він також підкреслив, що паралельно робиться ставка на великих і середніх інвесторів, завдання їх залучення також поставлена ​​Мінфіну і Нацбанку.

“Уже зроблено дві програми на збереження і залучення інвестицій: на 10+ і 100+ мільйонів доларів. Ці програми вже зараз починають функціонувати”,

– сказав глава держави.

Відзначимо, згідно зі Звітом про фінансову стабільність Нацбанку за грудень 2019 року, на той момент іпотечні кредити за партнерськими програмами із забудовниками пропонували всього сім банків за ставками 19-20% річних на термін до 20 років на суму до 2 млн грн. У звіті “Опитування про умови банківського кредитування”, опублікованому Нацбанком України в січні, зазначено, що зниження процентних ставок в IV кварталі 2019 року сприяло зростанню попиту на кредити населення і бізнесу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)