Кабмін створює фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві

Уряд створює фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві, на формування статутного капіталу якого з державного бюджету буде виділено 240 млн грн. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пост в Тelegram прем’єр-міністр України Олексія Гончарука.

“Стимулюємо додаткові інвестиції в агропромисловість. Для спрощення отримання кредитів “малими” фермерами, які не мають кредитної історії, уряд створює Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. Бюджет-2020 передбачає 240 млн грн для формування статутного капіталу Фонду”, – написав Гончарук.

За його словами, фонд буде надавати доступ малим і середнім суб’єктам підприємництва (до 500 гектарів) до банківських кредитів, зменшивши вартість їх залучення. Крім того, це також мінімізує ризики можливого неповернення кредитів.

Малі та середні аграрії зможуть бути повноцінними учасниками ринку завдяки державній підтримці, переконаний глава уряду.

Згідно із законопроектом, Фонд створюється державою в особі Кабміну. Його учасниками можуть бути держава і юрособи. Органами управління Фонду є загальні збори акціонерів, рада і правління. Рада створюється в складі п’яти осіб, один з них – представник держави, решта – незалежні члени.

У пояснювальній записці до документа в якості обґрунтування необхідності прийняття закону зазначається: згідно з даними Національного банку України, станом на 1 листопада 2019 року кредити, надані в сільському господарстві, становили більше 63,5 млрд грн. При цьому середньозважена ставка за користування кредитами становить 16,5%.

У той же час, згідно з даними суб’єктів господарювання, при зверненні в банки відсотки за користування кредитами для підприємств малого та середнього бізнесу в середньому складають 22-24% річних, тоді як для інших підприємств – 17-19% річних.

Нагадаємо, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку готує розробку і поширення Національного кодексу корпоративного управління, в який увійдуть новітні розробки в сфері комплексного екологічного, соціального і корпоративного управління. Цей Кодекс стане національним стандартом корпоративного управління в Україні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)