Кабмін затвердив план антикризових заходів по боротьбі з коронавірусом

Урядовий антикризовий штаб з протидії поширенню в Україні коронавируса COVID-19 провів перше засідання. За його підсумками прем’єр-міністр Денис Шмигаль затвердив новий посилений план антикризових профілактичних заходів по боротьбі з розповсюдженням коронавируса COVID-19. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на урядовий портал.

Міністрам і керівникам центральних органів виконавчої влади доручено здійснити ряд заходів. Зокрема, керівники відповідних відомств повинні переглянути запаси держрезерву на предмет забезпечення засобами індивідуального захисту населення з урахуванням тримісячної потреби і до 11 березня визначити обсяг коштів необхідний для поповнення держрезерву.

Прем’єр-міністр доручив представити інформацію про вітчизняних виробників індивідуальних засобів захисту і з’ясувати чи здатні вони забезпечити попит населення і медустанов на індивідуальні засоби захисту. Керівник Антимонопольного комітету України повинен забезпечити виконання закону про економічну конкуренцію і захист прав пацієнтів при роздрібній торгівлі засобами захисту.

Міністерству охорони здоров’я наказано розробити комунікаційний план по визначенню алгоритмів дій, якщо будуть виникати випадки коронавируса і довести його до відома місцевих органів влади, а також відпрацювати питання створення мережі центрів по контролю і профілактиці захворювань.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також доручив передбачити огляд медпрацівниками і/або працівниками Держприкордонслужби всіх осіб, які прибувають в Україну з-за кордону і через контрольні пункти в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим. Крім цього, доручено забезпечити чергування в пунктах пропуску реанімаційних і медавтомобілей.

До 11 березня Міністерство охорони здоров’я і Міністерство фінансів зобов’язані подати пропозиції щодо збільшення фінансування на закупівлю лабораторними центрами виробів медичного призначення, засобів індивідуального захисту та діагностичних матеріалів, а також тест-систем для визначення коронавируса.

Нагадаємо, у Національному банку України поки не бачать проблем для української економіки через поширення коронавірусу. В Євросоюзі вважають коронавірус головним ризиком для глобальної економіки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)