Revolut — це британський фінтех-стартап і необанк, одним зі співзасновників якого є українець Влад Яценко. З моменту свого заснування у 2015 році компанія спеціалізується на цифрових банківських послугах, таких як міжнародні перекази, обмін валют, випуск дебетових карток, інвестиції, криптовалюта та інші фінансові продукти, доступні переважно через мобільний додаток. Revolut відомий своєю зручністю, низькими комісіями та глобальною присутністю — зараз у нього понад 50 мільйонів користувачів у всьому світі.
Revolut почав проявляти інтерес до українського ринку ще з 2021 року. Тоді компанія зареєструвала офіс в Україні та оголосила про плани наймати спеціалістів. У травні 2021 року був запущений сервіс грошових переказів в Україну, а у вересні того ж року Revolut офіційно зареєстрував тут свою юридичну особу. Однак повноцінний запуск банківських послуг для резидентів України затримався через регуляторні вимоги та війну в країні.
У березні 2022 року Revolut відкрив доступ до своїх послуг для українців, які вимушено виїхали за кордон. Спрощена реєстрація допомогла їм швидко отримувати доступ до своїх коштів, здійснювати міжнародні перекази без високих комісій та користуватися європейським фінансовим сервісом без обмежень. Наприкінці 2024 року Revolut оголосив про бета-тестування в Україні. Але офіційно компанія запустила свої послуги у нас лише 11 лютого 2025 року, що стало кроком для розширення її діяльності в регіонах Центральної та Східної Європи.
Відтепер українці можуть відкривати повноцінні європейські рахунки Revolut, здійснювати валютні перекази без обмежень та інвестувати у криптовалюти та цінні метали. Окрім миттєвих переказів, користувачам Revolut також доступні SEPA- та SWIFT-платежі. Компанія також пропонує спеціальну дитячу картку, яка дозволяє батькам контролювати витрати своїх дітей. Усе працює через мобільний додаток.
Однак в онлайн банку наразі немає гривневої картки, оскільки компанія ще не має банківської ліцензії в Україні.
Необхідно завантажити мобільний додаток Revolut з App Store або Google Play. Відкрити його і почати процес реєстрації, обравши українську мову (доступна з грудня 2024 року). Виконати авторизацію через сервіс «Дія», де потрібно підтвердити свою особу, надіславши копію паспорта або ID-картки. Для цього необхідно активувати «Дія.Підпис» та пройти фотоперевірку. Після підтвердження ви зможете відкрити європейський рахунок і почати використовувати послуги необанку.
Власне, Revolut став першим іноземним банком, який інтегрував шеринг документів через «Дію» для ідентифікації користувачів.
Revolut пропонує широкий спектр послуг для українців:
- Безкоштовні та миттєві P2P-перекази в межах 50-мільйонної бази Revolut.
- Обслуговування європейських банківських рахунків з литовським IBAN, що дає змогу здійснювати транзакції за допомогою SEPA, SWIFT та push-платежів на картку.
- Грошові перекази в Україну за допомогою переказу на картку.
- Платні тарифні плани — Premium та Metal. Тут безплатні підписки на сервіси Nord VPN, Chess.com, Masterclass, Headspace, Tinder, Freeletics, Sleepcycle, Picsart, Financial Times.
- Сервіси для стилю життя: бронювання готелів, екскурсій та лаунж-пасів.
- Доставка карток в Україну «Новою поштою».
- Віртуальні картки та картки для одноразового використання.
- Купівля і продаж криптовалюти — доступ до 200+ токенів. Є уроки про криптовалюту.
- Купівля і продаж дорогоцінних металів: золото, срібло та платину.
- Revolut <18 — акаунти для дітей.
Так, команда дизайнерів Revolut створила дебетову картку VISA під назвою Clear Sky (“Чисте небо”). Українські клієнти можуть замовити віртуальну та фізичну дебетову картку Clear Sky. Користувачі з Великої Британії та Європейської економічної зони (ЄЕЗ) отримають картку за донат у 5 фунтів стерлінгів / євро. Зібрані кошти перерахують на користь партнерської благодійної організації Revolut — UK for UNHCR, яка допомагає і підтримує вимушених переселенців і біженців в Україні та за її межами. Для отримання фізичної картки потрібно сплатити вартість доставки.
За словами голови НБУ Андрія Пишного, Revolut не звертався до регулятора щодо виходу на український ринок. Водночас Національний Банк України уважно стежить за ситуацією та готовий негайно відреагувати у разі порушення законодавства.
Керівник запуску нових ринків у Revolut Дмитро Стрельчук розповів, що необанк планує отримати банківську ліцензію в Україні до кінця 2025 року. “Україна для нас – пріоритетний ринок. У нас є ціль отримати банківську ліцензію. Це загальна стратегія Revolut – бути локальним банком. Запуск зараз – лише перший крок”, – розповів Стрельчук.