ico
Пн, 01 Бер
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico
RU
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico

Через кіберзагрози: в НБУ вирішили посилити контроль за інформаційною безпекою банків

Постанова Правління НБУ № 4 набуває чинності в четвер 21 січня.

Фахівці НБУ в сфері кіберзахисту та інформаційної безпеки посилять контроль за банками в умовах сучасних кіберзагроз, передає Banker.ua.

З метою підвищення інформаційної безпеки та посилення кіберзахисту банків НБУ вводить новий вид контролю, спрямований на вдосконалення організації діяльності фінустанов в умовах кіберзагроз. Йдеться як про виїзні перевірки, так і про нагляд, що здійснюється фахівцями Нацбанку в сфері кіберзахисту та інформаційної безпеки дистанційно.

Плюс до цього, згідно з Постановою Правління НБУ № 4, що набуває чинності в четвер 21 січня, українські банки будуть самостійно оцінювати стан інформаційної безпеки та кіберзахисту, щорічно подаючи регулятору відповідні звіти.

Як зазначають в НБУ, реалізація механізмів контролю, передбачених Постановою № 4, дозволить Нацбанку приймати рішення, що належать до компетенції Засвідчуючого центру, і оцінювати ефективність функціонування системи управління інформаційної безпеки фінустанови.

Також регулятор зможе визначати ступінь виконання тим чи іншим банком вимог нормативно-правових актів НБУ в частині інформаційної безпеки та кіберзахисту.

І, нарешті, Нацбанк зможе здійснювати оцінку рівня управління кіберризиками і системи внутрішнього контролю за цими напрямками.

Читайте також: Ставки за депозитами знизилися в 2 рази: огляд за січень

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що українські банки в посиленому режимі перенастроюють системи фінмоніторингу на вимогу НБУ і вже з 1 липня починають блокувати підозрілі грошові перекази.


Коментарі (0)

Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×