Китай має намір прискорити запуск власної цифрової валюти

Народний банк Китаю вживає активних заходів для запуску власної платіжної системи та цифрової валюти під назвою DCEP (Digital Currency Electronic Payment). Регулятор подав 84 патентні заявки на різні технології, пов’язані з ініціативою. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на дослідження Палати цифровий торгівлі США (Chamber of Digital Commerce).

Патенти пов’язані з розробкою протоколів, які будуть контролювати випуск і поширення цифрового юаня.
Також вони пов’язані з міжбанківськими розрахунками і інтеграцією CBDC з існуючої роздрібної банківської інфраструктури Китаю. У деяких патентах представлені плани зі створення запрограмованих механізмів контролю інфляції.

“Це може бути доказом того, що країна готується до запуску CBDC (Central Bank Digital Currency)”, – пише видання.

Судячи з усього, Китай планує створити фінансову організацію-посередника, який дозволить клієнтам вносити фіатну валюту і отримувати цифрові юані. В патентах також згадується створення цифрових гаманців або чіп-карт для роздрібних власників CBDC.

Президент Палати цифровий торгівлі США Періанна Борінг зазначила, що Китай вкладає величезні інвестиції і ставиться до цього дуже серйозно. Це помітно відрізняється від підходу Сполучених Штатів, і патенти тільки підкреслюють це.

“Створюється відчуття, що робота Пекіна над цифровою валютою йде досить просто, хоча про дату запуску нічого невідомо”, – відзначають аналітики Happycoin.

Прогрес Китаю в роботі над CBDC викликав хвилю інтересу в Європі і Сполучених Штатах. Робота Пекіна над суверенною цифровий валютою, яка може бути прийнята дрібними країнами, посилила тиск на центральні банки інших великих країн, поставивши між ними питання запуск власних цифрових валют.

Виступаючи перед Конгресом 11 лютого 2020 Джером Пауелл, глава Федерального резерву США, повідомив, що такі проекти, як Facebook Libra і цифровий червень, висунули питання про CBDC на перший план.

Відзначимо, Центральні банки Великобританії, Японії, Єврозони, Швеції та Швейцарії вже об’єдналися з Банком міжнародних розрахунків (BIS) для оцінки можливих варіантів використання цифрових валют.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)