Класичний факторинг: в НБУ вирішили «приструнити» колекторів

У Нацбанку хочуть організувати роботу колекторів за єдиними стандартами.

Днями НБУ представив громадськості Білу книгу «Майбутнє регулювання ринку факторингу». У документі йдеться про необхідність створення реєстру колекторських компаній і про встановлення єдиних стандартів ринкової поведінки при стягненні проблемної заборгованості, передає Banker.ua.

Згідно з новою ініціативою Нацбанку, надання послуг зі стягнення проблемної заборгованості за договорами про надання фінансових послуг має здійснюватися лише після реєстрації регулятором.

В НБУ звертають увагу на те, що на сьогоднішній день в Україні працює «некласична модель» поведінки факторингових компаній, на кшталт колекторської діяльності. Такого роду компанії купують заборгованість позичальників у ФГВФО і фінустанов, в той же час, як «традиційний» факторинг дозволяє продавцю, який не отримав оплату за поставлений товар, передати право вимоги до боржника за договором поставки факторингової компанії.

Таким чином, дана ініціатива Нацбанку спрямована на встановлення в Україні «класичної моделі» торгового факторингу і, власне, розмежування колекторської діяльності з ринком торгового факторингу.

В НБУ мають намір посилити нагляд за дотриманням прав боржників при стягненні проблемної заборгованості і забезпечити дотримання компаніями стандартів доброчесної поведінки з такими позичальниками. Також буде встановлено ряд вимог до колекторів, які залучаються банками. Саме фінустанови, додають в Нацбанку, будуть нести відповідальність за протиправну діяльність колекторських компаній по відношенню до боржників.

У той же час, в плани НБУ не входить штучне обмеження поточної діяльності факторингових компаній в частині придбання проблемних заборгованостей – вони лише повинні будуть дотримуватися єдиних стандартів ринкової поведінки при роботі з боржниками.

 

Читайте також: Ставки наступають: огляд депозитів в гривні (травень 2020)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що наприкінці квітня українці припинили масово спустошувати свої рахунки в банках: згідно з даними НБУ, відтік депозитів змінився зростанням кількості вкладів.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)