Економіст розповів, коли гривня девальвує до рівня 28-29 грн/$

В Україні права кредитора не захищені, а кількість надійних позичальників з гарною кредитною історією обмежена, зазначає експерт.

Ніяких фундаментальних причин для різкого стрибка курсу гривні ані в одну, ані в іншу сторону на сьогоднішній день немає. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів економічний експерт Віктор Скаршевський.

За словами співрозмовника видання, до кінця року на гривню чекає плавна девальвація до рівня 28-29 грн/$.

«Коштів для погашення і обслуговування зовнішніх боргів достатньо. Золотовалютні резерви станом на 1 серпня становлять $28,8 млрд, в тому числі чисті міжнародні резерви перевищили $17,5 млрд, а для погашення і обслуговування зовнішніх державних боргів до кінця року необхідно всього близько $3 млрд. На помірну девальвацію гривні впливатиме подорожчання імпортних енергоресурсів, що почалося, виведення валюти нерезидентами-спекулянтами з ОВДП, що триває, і поступове відновлення економічної активності», – зазначає експерт.

У той же час, додає він, на банківську систему поточна криза вплинула мінімально.

«Чому? Тому що останні три роки банки і так скорочували мізерний обсяг кредитування реального сектору економіки. А у галузей, які найбільше постраждали від коронакризи, в рамках загальної банківської системи був невеликий кредитний портфель. Трохи збільшилася частка прострочених кредитів з боку населення, але знову ж таки, в відносних показниках це не суттєво для банківської системи», – говорить Віктор Скаршевський.

А ось те, що, незважаючи на зниження базової ставки, кредити в Україні залишаються настільки дорогими, на думку аналітика, спричинене сказу декількома факторами.

«По-перше, незахищеність прав кредитора. Це породжує ризики неповернення кредиту, а цей ризик закладається у вартість кредиту. Тому, навіть за нульової базової ставки кредитні ставки будуть високими. По-друге, в Україні існує обмежена кількість надійних позичальників з хорошими фінансовими статками і позитивною кредитною історією», – додає співрозмовник Banker.ua.

Читайте також: Найвигідніші кредитні картки: вибір Banker.ua

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами українського економіста Олександра Охріменка, нормативи НБУ сьогодні не дозволяють банкам нормально кредитувати бізнес.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)