Кредити бізнесу та населення швидко зростають понад рік

Якість кредитного портфеля упродовж II кварталу надалі поліпшувалася.

Зростання обсягів чистих гривневих корпоративних та роздрібних кредитів триває понад рік, а ставки за кредитами бізнесу надалі знижуються, передає Banker.ua з посиланням на огляд банківського сектору за ІІ квартал 2024 року від НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що кредитування бізнесу надалі пришвидшувалося в усіх групах банків, найсуттєвіше – за кредитами МСП. Чисті гривневі кредити МСП у річному вимірі зросли більш ніж на чверть, а їхня частка в чистому гривневому корпоративному кредитному портфелі – до 60%.

Зростанню кредитного портфеля сприяє поліпшення умов кредитування, зокрема зниження кредитних ставок. Ставки за новими гривневими кредитами бізнесу знизилися до 15,2% річних або до рівня наприкінці «довоєнного» 2019 року.

Надалі зростала вага несубсидійованих кредитів, адже більшість фінансування бізнесу банки надавали поза межами державних програм підтримки. Натомість частка кредитів за програмою “Доступні кредити 5-7-9%” у гривневому працюючому валовому портфелі знизилася до близько 36% проти 41% на початок року.

Темпи зростання чистих роздрібних гривневих кредитів у II кварталі – 40,1% у річному вимірі. Основним рушієм залишається карткове кредитування двома банками-лідерами. В іпотеці й надалі домінує державна програма “єОселя”, завдяки якій частка іпотеки в чистому гривневому роздрібному кредитному портфелі зросла до 13,2%.

Якість кредитного портфеля упродовж II кварталу надалі поліпшувалася. Скорочення частки непрацюючих кредитів відбувалося у всіх групах банків завдяки активному нарощенню обсягів нових кредитів та списанню старих NPL. Частка NPL у приватних та іноземних банках скоротилася до 13-15%, в державних (без кредитів колишніх власників Приватбанку та старих кредитів) – до 23%.

Читайте також: Стабільність фінсектору: огляд банківського кредитування у серпні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ПриватБанк знизив комісію за переказ валюти на закордонні картки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)