Кредити за програмою «5-7-9%» зможуть отримувати підприємці без застави

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» з 1 березня передбачатиме додаткову можливість скористатися частковими кредитними гарантіями. Це дозволить вирішити проблему відсутності або недостачі застави у позичальника. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Міністерства фінансів.

Йдеться про підприємців, які вирішили створити власну справу «з нуля» та окрім ідеї не мають ані прийнятного заставного майна, ані історії діяльності.

«За допомогою запуску другого компоненту програми “Доступні кредити 5-7-9%” ми фактично розблоковуємо інструмент доступного кредитування для тих підприємців, на яких банки до цього не звертали уваги. Йдеться про підприємців, які вирішили створити власну справу з нуля і окрім ідеї не мають ані прийнятного заставного майна, ані звітності й історії діяльності»,

– пояснив директор Офісу адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва Мінфіну Руслан Гашев.

За його словами, програма має стати доступною для якомога ширшого кола підприємців.

«Звісно, у разі необхідності, діючий бізнес теж зможе отримати часткову кредитну гарантію, що покриватиме до 50% його кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»,

– додав Гашев.

Станом на 26 лютого Фонд розвитку підприємництва, який управляє програмою «Доступні кредити 5-7-9%», узгодив проєкт договору про надання з 1 березня часткових кредитних гарантій з усіма чотирма державними банками: Укрексімбанком, ПриватБанком, Ощадбанком, Укргазбанком та планує підписати його з ними найближчим часом.

«Один з банків уже підписав договір з Фондом, щоб уже з 1 березня клієнти змогли скористатися такою опцією, інші банки – на черзі. Невдовзі можливість отримати кредитні гарантії стане доступна всім», – йдеться в повідомленні.

Таким чином, з 1 березня офіційно запроваджується механізм кредитних гарантій в рамках Програми «Доступні кредити 5-7-9%» передусім для підтримки фінансування новостворених підприємств.

Нагадаємо, за перші два тижні на участь в програмі “Доступні кредити 5-7-9%” надійшло 4 020 заявок на загальну суму 2,04 млрд грн.

Уряд прийняв постанову для старту програми “Доступні кредити 5-7-9%” з 1 лютого 2020 року. Програма державної підтримки малого та середнього бізнесу дозволить учасникам отримати до 1,5 млн грн доступного кредиту під 5, 7 або 9% для створення або розширення власного бізнесу. За попередніми оцінками, близько 50 тис. позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже в цьому році.

За інформацією міністра фінансів Оксани Маркаровой, в бюджеті закладено 2 млрд грн на фінансування державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)