Кредитний портфель банків за I квартал знизився: у НБУ оцінили ситуацію

НБУ

У Нацбанку вважають, що кредитний ризик залишається ключовим для банків, проте визнання кредитних втрат у результаті війни сповільнилося.

Корпоративний кредитний портфель українських банків за І квартал поточного року знизився на 4,8% у національній і на 5,5% – в іноземній валюті, передає Banker.ua з посиланням на огляд банківського сектора, опублікований на сайті Національного банку.

Головний Telegram-канал банкірів

При цьому зниження обсягу чистого роздрібного кредитного портфеля сповільнилося до 1,9%, а попит на кредити залишається пригніченим.

Як зазначили в НБУ, кредитний ризик залишається ключовим для банків, проте визнання ними кредитних втрат у результаті війни сповільнилося. За І квартал питома вага непрацюючих кредитів підвищилася на 0,7 відсоткового пункту – до 38,8%. Чисті відрахування до резервів під кредити за квартал становили лише 1,8 млрд грн (-90,2% р/р).

“Банки впевнено пережили рік повномасштабної війни і досить швидко відновлюють роботу на деокупованих територіях… Наступний етап – повоєнне відновлення, в якому банківський сектор братиме активну участь шляхом кредитування населення та бізнесу. Поліпшення структури ресурсної бази і визнання кредитних втрат – найважливіші елементи цієї підготовки”, – розповіла перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

гривна

Читайте також: Яким чином банки допомагають українському бізнесу під час війни. Інфографіка

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що банки видали пільгових кредитів бізнесу ще на 1,8 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)