Банки витратили на купівлю ОВДП 65-70% рефінансу – НБУ

Українська економіка відновлюється, а в банківській системі спостерігається структурний профіцит ліквідності, зазначають в НБУ.

Українські банки витратили на купівлю облігацій внутрішньої держпозики 65-70% коштів, виділених регулятором в рамках рефінансування. Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій, передає Banker.ua.

За словами Юрія Гелетія, цільового призначення рефінансування немає і не буде: якщо банк отримує рефінанс, то він має право розпоряджатися коштами на свій розсуд.

Так, зазначають в НБУ, завдання регулятора полягає не в тому, щоб обмежувати банки, а в тому, щоб забезпечити їм підтримку в умовах кризи.

«Ми бачимо на даному етапі, що у банків достатньо ресурсів, їхня ліквідність дозволяє кредитувати економіку. І ми вже бачимо зростання кредитного портфеля», – говорить Гелетій, додаючи, що сьогодні українська економіка відновлюється, а в банківській системі спостерігається структурний профіцит ліквідності.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними НБУ, близько 65-70% коштів, отриманих банками в рамках рефінансу, були витрачені на купівлю ОВДП, тоді як близько 30% рефінансування фінустанови спрямували на кредитування.

«Ми спостерігаємо профіцит ліквідності в банківській системі. І питання щодо кредитування – це вже зона відповідальності банків», – зазначив в інтерв’ю Юрій Гелетій.

Читайте також: The Big Short: як зробити фінансову кризу зрозумілою та цікавою

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Юрія Гелетія, НБУ вважає за доцільне продовження програми співпраці з МВФ на 6-9 місяців, але про можливість об’єднання траншей переговори поки не ведуться.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)