Банкам дозволили купувати валюту у населення за курсом, нижчим за офіційний

доллар

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 36,5686 грн/$ з 21 липня.

З понеділка банкам дозволено купувати готівкову валюту та валюту за картками у населення за вартістю, нижчою від офіційного курсу. Про це повідомляє Banker.ua із посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

Якщо раніше банки могли купувати готівкову іноземну валюту у населення за курсом не нижчим від офіційного, то, починаючи з цього тижня, угоди дозволено здійснювати за курсом нижче за той, що було встановлено НБУ.

Крім того, регулятор скасував і нижній ліміт у вигляді офіційного курсу з операцій, які здійснюються з використанням електронних платіжних коштів при списанні банками-емітентами з рахунку клієнта коштів у валюті (якщо міжбанківський переказ здійснюється у гривні).

Нововведення працює і у разі зарахування на рахунок клієнта гривневих коштів, якщо міжбанківський переказ за такою операцією проводиться у закордонній валюті.

Головний Telegram-канал банкірів

Слід зазначити, що з 21 липня офіційний курс гривні встановлено на рівні 36,5686 грн/$: НБУ скоригував вартість нацвалюти на 25%.

Як пояснили в Нацбанку, в умовах воєнного часу курс, який діяв із 24 лютого, втратив актуальність. Фіксація курсу на рівні 36,56 грн/$ має на меті підтримку стійкості економіки України в умовах війни, а також покликана сприяти підвищенню конкурентоспроможності місцевих виробників та зближення курсових умов для різних груп бізнесу та населення.

Курс купівлі долара на готівковому ринку сьогодні помітно перевищує офіційні показники: у більшості банків він становить 38,4-39 грн/$, але деякі фінустанови заявляють його на офіційному рівні.

вывеска банк

Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у Concorde Capital допускають зростання готівкового курсу гривні до долара до позначок 37-38 грн/$ вже найближчим часом.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)