Скільки коштуватиме долар, якщо карантин продовжать до літа: прогноз

Аналітики Dragon Capital припускають падіння ВВП України в цьому році на 4%. Нацвалюта може «просісти» на 9% – як в 2015-му.

Епідемія COVID-19 змусила аналітиків української інвестиційної компанії Dragon Capital переглянути свій прогноз на 2020 рік. У нових реаліях, заявляють експерти, слід готуватися до падіння ВВП України на 4% і знецінення гривні до 30-35 грн/$, передає Banker.ua.

На думку глави Dragon Capital Томаша Фіали, в разі, якщо карантин, введений в Україні, ЄС та США на тлі спалаху коронавірусної інфекції, не затягнеться до другого півріччя, то нашій країні слід готуватися до повторення кризи 2009 року. Такий сценарій передбачає скорочення ВВП України на 4%, 5%-е зростання інфляції і курс 30 грн/$. При цьому безробіття стрімко зростатиме, а доходи бюджету впадуть.

Якщо ж карантин буде продовжено до червня-липня, додає Фіала, то в 2020 році ВВП України може впасти на 9% (як у 2015 році), і курс гривні сягне 35 грн/$.

Гендиректор Dragon Capital також звертає увагу на те, що обидва сценарії, озвучені ним, передбачають співробітництво з МВФ, адже на сьогоднішній день немає інших джерел, що дозволяють «профінансувати дефіцит бюджету».

Зазначимо, раніше Мінекономіки прогнозувало зростання ВВП в 2020 році на рівні 3,7%. При цьому, на думку експертів агентства S&P, обмінний курс гривні на кінець поточного року має становити 25,3 UAH/USD.

Читайте також: Ревальваційна «пружина» розпрямилася: експерт розповів, до чого готуватися українцям

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами аналітика Альпарі Максима Пархоменка, якщо в Україні збережуться панічні настрої, а ситуація на світових фінансових ринках буде лише посилюватися, курс долара до гривні може сягнути позначки «30 гривень».


Коментарі (0)