Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Курс долара в Україні: аналітики озвучили несподівані прогнози
Думки експертів щодо поведінки долара в Україні розділилися.
Подальший розвиток економічної ситуації в Україні – це рівняння з багатьма невідомими, вважає експерт «Альпарі» Вадим Іосуб. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Обозреватель.
На думку Андрія Шевчишина з Forex Club, поточний тиждень може позначитися падінням курсу гривні по відношенню до долара.
По-перше, зазначає експерт, про це свідчать нові прогнози МВФ, згідно з якими ВВП України в 2020 році скоротиться на 8,2%, а зовнішній борг збільшиться до 93%. По-друге, нерезиденти й досі виходять з ОВДП: через загрозу повторного спалаху COVID-19 країни, що розвиваються, помітно втрачають свою привабливість для інвесторів. Згідно з прогнозом аналітика, гривня може ослабнути до позначок 26,6-26,9 грн/$.
При цьому Вадим Іосуб з «Альпарі» налаштований на зміцнення гривні. На його думку, причин для ослаблення нацвалюти на сьогоднішній день немає. Його прогноз на цей тиждень – 26,4/26,6 грн/$.
Аналітик Єгор Комов також вважає, що гривня найближчим часом піде вгору. Протягом тижня він очікує на плавну ревальвацію нацвалюти на новинах про транш МВФ і зміцнення курсу до позначки 26,6 грн/$.
Що ж стосується варіантів подальшого розвитку економічної ситуації, то тут Вадим Іосуб говорить про «рівняння з багатьма невідомими». Крім таких факторів, як попит на український експорт, стан зовнішніх ринків і співпраця з МВФ, важливим, на його думку, залишається ризик повторного спалаху COVID-19. Відновлення економіки при цьому може йти за абсолютно різними сценаріями: V-подібний має передбачає швидке відновлення, U-траєкторія – плавне відновлення, а «L» – довге перебування економіки на дні.
Андрій Шевчишин, в свою чергу, прогнозує нерівномірне відновлення української економіки – причому йдеться як про різні сектори, так і про регіони.
Читайте також: Наталія Ковальова (Zakupki.Prom.ua): «Ми бачимо великий запит на автоматизацію від банків»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом МВФ, в 2020 році середньорічний курс в Україні буде на рівні 30 грн/$. У 2021 році курс підніметься до показника 28,9 грн/$1, а в 2022 році нацвалюта зміцниться до 28,6 грн/$1. Далі, протягом трьох років, слід очікувати на стабільний курс на рівні 28,7 грн/$1.
Коментарі (0)