Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Курс може підстрибнути до 29-30 грн/$ найближчими тижнями: прогноз експерта
Курс гривні може впасти до позначки 30 грн/$ в разі нової хвилі розпродажу на ринках, прогнозує економіст.
Якщо гривня настільки слабка на тлі падаючого долара, то при його відкаті зниження вартості української нацвалюти може бути ще більш помітним. Про це в коментарі Сегодня заявив Володимир Позній з «EXANTE Україна», передає Banker.ua.
За словами експерта, літні місяці вважаються періодом максимального зміцнення гривні, але цього року українська нацвалюта девальвується навіть в період з червня по серпень, причому на тлі ослаблення долара.
Економіст звертає увагу на те, що після падіння гривні до долара минулого місяця Нацбанк прийняв рішення зберегти облікову ставку без змін, що дозволило уникнути «розпродажу» нацвалюти і утримати курс до позначки 28 грн/$.
При цьому, продовжує аналітик, тенденція ослаблення гривні до більшості конкурентів насторожила керівництво НБУ.
«Якщо гривня така слабка при падаючому доларі, вона ризикує знижуватися ще швидше при його відкаті», – зазначає Володимир Позній.
За його словами, валюти розвинених країн, як правило, рухаються в одному напрямку недовго, що дозволяє прогнозувати відскок долара вже в найближчі тижні.
«У цих умовах USD/UAH цілком може переписати максимуми року, та й останніх 2 років, пішовши вище 29 гривень», – говорить експерт.
Що ж стосується перспектив падіння гривні до позначки 30 грн/$, то, додає аналітик, подібний сценарій є реальним в разі нової хвилі розпродажу на ринках. Подібне, за словами економіста, може бути спровоковано новим локдауном в США або ж відходом інвесторів з України.
Читайте також: Страхування вкладів: що це і навіщо потрібно
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами члена ради Нацбанку Віталія Шапрана, девальвація української нацвалюти, яка спостерігалася в період зміни керівництва НБУ, носила переважно психологічний характер. Зараз же в Україні простежується зворотна тенденція, яка сприятиме зміцненню платіжного балансу.
Коментарі (0)