Утримати курс нижче 30 грн/$ вдасться лише за однієї умови – думка

Втрата 5-7% ВВП і дефіцит зовнішньоторговельного балансу в 2020 році не пройдуть для України непоміченими, попереджають експерти.

Реальний курс до кінця 2020 року – 28-29 грн/$, але він можливий лише за умови, якщо не буде зірвано програму співпраці з МВФ, зазначає інвестбанкір Сергій Фурса. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Апостроф.

Сергій Фурса впевнений: якщо програма з МВФ залишиться в силі і в перспективі не трапиться «якихось дурниць», то до кінця поточного року курс залишиться в межах 30 грн/$.

Аналітик ForexClub Андрій Шевчишин також схильний вважати, що в найближчі півроку курс гривні не впаде нижче 29,5 грн/$. Але ситуація й надалі залежатиме від економічної ситуації як в Україні, так і в усьому світі.

За його словами, основними факторами, які тиснуть на курс сьогодні, є дефіцит бюджету, протекціоністська політика, боргове навантаження, більш низький урожай і дефіцит зовнішньоторговельного балансу. Кредит МВФ, додає Андрій Шевчишин, знижує рівень цих ризиків, але девальвації в майбутньому не уникнути. При цьому, на думку експерта, влітку курс навряд чи подолає позначку в 28 грн/$.

Віталій Шапран, в свою чергу, зазначає, що прогнозоване в 2020 році падіння ВВП на 5-7% не пройде для України непоміченим, і скидати з рахунків загострення макроризиків не можна. На думку члена ради Нацбанку, саме на їхнє подолання й спрямована програма stand-by. Плюс, додає Віталій Шапран, доти, доки ціни на нафту тримаються на такому низькому рівні, ситуація розвивається на нашу користь.

«Але так буде не завжди», – зазначає експерт.

Читайте також: Анна Лаєвська («Інтергал-Буд»): «Ринок України руйнує не хвороба, а паніка»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку виконавчого директора ГО «Економічний дискусійний клуб» Олега Пендзина, протягом поточного тижня курс в Україні залишатиметься на рівні 26,7-27,2 грн/$. На його думку, незважаючи на ослаблення карантину, на стрімке пожвавлення бізнес-активності в країні чекати не слід.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)