Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ змінює правила ліцензування учасників небанківського фінринку
Всі процедури ліцензування та реєстрації будуть здійснюватися в електронній формі, зазначають в Нацбанку.
НБУ оновив правила ліцензування небанківських установ, розроблені з урахуванням ризик-орієнтованого підходу до діяльності учасників небанківського фінринку, передає Banker.ua.
Як зазначають в НБУ, нові правила передбачають суттєве оновлення ліцензійних умов та дозвільних процедур для учасників небанківського фінринку.
Положення про ліцензування, оприлюднене регулятором, удосконалює процедуру погодження набуття або збільшення істотної участі: відповідно до нового порядку встановлюються випадки, коли настає опосередкована істотна участь, визначаються ознаки спільного володіння істотною участю і передбачається порядок призначення довіреної особи у випадках, коли придбання істотної участі не було погоджено регулятором.
Плюс НБУ пропонує оновити підходи до оцінки ділової репутації постачальників фінпослуг, ввести перелік кваліфікаційних вимог до керівників компаній (перевіркою відповідності будуть займатися самі установи), а також встановити загальні вимоги до корпоративного управління, управління конфліктом інтересів і суміщення посад в компанії-постачальнику фінпослуг.
Для страховиків та об’єднаних кредитних спілок регулятор передбачив обов’язок погоджувати з НБУ призначення керівників на посаду.
Також Нацбанк націлений на комплексну зміну підходів до оцінки фінансового стану учасників небанківського фінринку, які будуть зобов’язані розкривати інформацію про розмір власних коштів, джерела їхнього походження і маршрут платежів. Фінансовий стан підприємств буде оцінюватися на підставі інформації аудитора про наявність у заявника власних/грошових коштів і оцінки достатності підтверджень джерел їхнього походження.
В НБУ звертають увагу на те, що всі процедури ліцензування та реєстрації будуть здійснюватися в електронній формі, при цьому за регулятором залишається право переходити на паперову форму комунікації.
Читайте також: У відкриті двері: де розміщуються офіси українських банків і компаній
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ відкликав ліцензії у восьми фінансових компаній і виключив з реєстрів низку фінустанов.
Коментарі (0)