Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Апеляційний суд узаконив ліквідацію АКБ «Капітал»
Банк «Капітал» було віднесено до категорії неплатоспроможних 20 липня 2015 року, тоді як вже 29 жовтня того ж року було ухвалено рішення про ліквідацію фінустанови.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, що підтверджує правомірність рішення регулятора про віднесення банку «Капітал» до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію, залишається чинним, передає Banker.ua з посиланням на дані НБУ.
Як повідомляє прес-служба Нацбанку, апеляційний суд підтвердив законність виведення з ринку неплатоспроможного банку «Капітал», відмовивши у задоволенні апеляційної скарги акціонерам фінустанови в особі Руслана Щербаня (34%) та ТОВ «Промгаз України» (15% акцій).
Варто зазначити, що банк «Капітал» було віднесено до категорії неплатоспроможних 20 липня 2015 року, тоді як вже 29 жовтня того ж року було ухвалено рішення про ліквідацію фінустанови.
Мажоритарні акціонери банку, не погодившись із рішенням НБУ, звернулися з позовом до регулятора та ФГВФО у грудні 2017 року, зажадавши визнати дані рішення протиправними та скасувати їх.
15 березня 2018 року вимоги були задоволені частково: ухвали НБУ про віднесення банку до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію Окружний адміністративний суд столиці визнав протиправними. Втім, у березні 2019 року рішення суду першої інстанції було оскаржене регулятором в апеляційному порядку.
«За результатами розгляду судової справи суд апеляційну скаргу Нацбанку залишив без задоволення», – наголошується в повідомленні.
11 червня 2019 року касаційну скаргу НБУ було залишено Верховним Судом без задоволення, а рішення судів попередніх інстанцій – незмінними.
У березні поточного року регулятор подав заяву про перегляд рішення у справі за нововиявленими обставинами до Окружного адміністративного суду столиці, після чого, 27 липня суд скасував рішення попередніх інстанцій, підтвердивши правомірність рішень НБУ. Законність цього рішення підтвердив суд апеляційної інстанції.
Читайте також: «Прокачати» себе і вміти чекати: правила та поради з інвестицій від Дмитра Карпіловського
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що бізнесмен Олександр Ярославський, який купив у серпні 2020 року 100% статутного капіталу банку «Кредит Дніпро», націлився на придбання «Першого інвестиційного банку».
Коментарі (0)