Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Лише 14% українських фінтехів розвивають платіжні сервіси та перекази
Про це йдеться у дослідженні з огляду сектору фінансових технологій, проведеному Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній
Платіжні сервіси та перекази займають друге місце – 14% – серед сфер діяльності українських стартаперів після технологічної інфраструктури, передає Banker з посиланням на дослідження.
«Цей відсоток значно зменшився порівняно з попередніми роками. У 2020 та 2021 роках він складав 20% та 19% відповідно. Саме війна значно нашкодила діяльності платіжних компаній та похитнула велику кількість гравців на ринку», – йдеться у дослідженні.
Різке падіння економічної активності в перші місяці війни, численні обмеження та ліміти практично на всі грошові операції – все це значною мірою вплинуло на платіжний ринок. Відбулося зменшення кількості платіжних карток, з якими щомісяця здійснювалися видаткові операції, на 6% – із 48,2 млн шт. у січні до 45,2 млн шт. у вересні 2022-го.
Ще одна сфера фінтехів, яка попри всі складнощі з 2021 року не здала свої позиції, це споживче кредитування.
Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (12-16 червня)
У 2023 році на компанії цієї сфери припадає 12%, на відміну від 14% у 2021 році. Попри те, що війна похитнула діяльність компаній, що займаються споживчим кредитуванням, вони все ще залишаються на плаву. Попит на кредити залишається стриманим, стандарти кредитування надалі посилюються.
Фінтехи в сфері страхування і в сфері персональних фінансів та управління активами займають по 6%, необанки – 7%, в сфері блокчейну та криптовалют – 5%, електронних гаманців – 2%.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ спростив контроль за банківськими операціями політично значущих осіб.
Коментарі (0)