Визначено методику оцінки активів і зобов’язань страховика

Методика не застосовуватиметься до оцінки технічних резервів страховика та не впливатиме на складання страховиком фінансової звітності.

Національний банк затвердив методику оцінки активів і зобов’язань страховика, які включаються до розрахунку регулятивного капіталу відповідно до вимог щодо забезпечення платоспроможності страховика, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що згідно з вимогами методики страховик для цілей розрахунку регулятивного капіталу здійснюватиме оцінку об’єктів нерухомого майна, облігацій внутрішніх державних позик України (ОВДП) та облігацій зовнішніх державних позик України (ОЗДП), що є прийнятними активами.

Водночас підходи до оцінки інших прийнятних активів та зобов’язань страховика для цілей розрахунку регулятивного капіталу з метою виконання вимог до платоспроможності не зміняться – страховик продовжуватиме оцінювати такі активи та зобов’язання згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності.

Для виконання вимог методики страховики повинні оновити оцінку об’єктів нерухомого майна, ОВДП, ОЗДП та визначити їх вартість для цілей розрахунку регулятивного капіталу:

  • для об’єктів нерухомого майна – відповідно до вартості, визначеної суб’єктом оціночної діяльності у звіті про оцінку майна або у звіті з експертної грошової оцінки земельної ділянки. Строк із дати оцінки, зазначеної в такому звіті, до дати розрахунку регулятивного капіталу не повинен перевищувати одного року;
  • для ОВДП – відповідно до інформації про справедливу вартість ОВДП, яка публікується на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку;
  • для ОЗДП – відповідно до інформації з визначених методикою джерел інформації в порядку зниження їх пріоритету.

Страховики матимуть перехідний період (30 календарних днів) для приведення оцінки об’єктів нерухомого майна, ОВДП, ОЗДП у відповідність до вимог методики.

Читайте також: Імпакт-бізнес не омине Україну: що це за тренд на впливові інвестиції і до чого тут сталий розвиток

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що оприлюднено повну редакцію стратегії з розвитку кредитування.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)