Мінекономіки представило стратегію залучення 50 млрд дол інвестицій

Уряд планує за п’ять років збільшити ВВП України на 40%, створити більш 1 млн робочих місць і залучити $ 50 млрд прямих іноземних інвестицій. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на подану в понеділок економічну стратегію Кабміну.

“Саме інвестиції є наріжним каменем цієї стратегії. Інвестиції – це нові робочі місця, а робота – це можливість для Української заробляти і жити краще. Ми працюємо, щоб допомогти людям знайти легальну роботу з білою зарплатою, а якщо людина хоче працювати на себе і мати власний бізнес – створити умови для його успішного ведення “, – повідомив міністр економіки Тимофій Милованов під час презентації урядової програми” Економічна стратегія: зростання через інвестиції “.

Ступінь зносу підприємств України доходить до 60%, тоді як в сусідній Словаччині – 35%, підкреслює міністр. Мінекономіки прагне до залучення інвестицій не тільки в основні засоби і технології, а й в людський капітал.

Для нарощування інвестицій уряд хоче спрямувати зусилля на:

створення ефективних ринків (землі, капіталу, праці, університетів і медичних установ, залізничних перевезень та енергетики)
державні інвестиції в інфраструктуру (дороги, розширення доступу залізниці до портів, електрифікація залізниці, річковий транспорт);
залучення приватних інвесторів в інфраструктурні проекти і концесії, а також приватизації (уряд планує через Фонд державного майна продати більше 300 об’єктів малої приватизації та 5 великих підприємств);
розвиток індустріальних парків, які принесуть $ 5 млрд інвестицій і 50 -100 тис. робочих місць;
стимулювання банківського кредитування (підтримка мікро і малого бізнесу через програму Доступні кредити 5-7-9%, система страхування експортної діяльності, програми запуску іпотечного кредитування);
посилення верховенства права, створення комерційного арбітражу;
податкову реформу – зниження податків на інвестиції, активності і працю шляхом додаткового навантаження на негативні ефекти (забруднення, алкоголь, тютюн) і активи.

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства мають на меті в 2020 році залучити в економіку країни близько $ 5 млрд прямих іноземних інвестицій (ПІІ).

“У нас є два сценарії (по основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку України на 2020-2022 роки – ред.), Які були затверджені в жовтні 2019 року, зараз ми працюємо над їх зміною. Якщо ми говоримо про базовому сценарії – це підвищення припливу іноземних інвестицій до 3-3,5 млрд дол. За нашими цільовим сценарієм, ми б хотіли довести цей рівень до 5 млрд дол. На рік “, – сказав під час презентації стратегії економічного зростання сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Ніколайчук.

Нагадаємо, раніше міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов припустив, що в довгостроковій перспективі в українську економіку надійде 8 млрд внутрішніх інвестицій за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)