Мінекономіки та міжнародні партнери узгодили пріоритети відновлення

Секторальна робоча група з економічного відновлення працює за трьома основними напрямками: малий та середній бізнес (Альянс Стійкості МСП), промисловість, інвестиції та фінансування.

Пріоритети спільної роботи представники Міністерства економіки України обговорили з міжнародними партнерами з розвитку на другому засіданні Секторальної робочої групи з економічного відновлення, промисловості та МСП, яке провели цього тижня в Києві, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що зустріч відбулася за співголовування заступника міністра економіки Андрія Телюпи, керівника секції публічних фінансів, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні Генріка Відфільдта та керівника програм співробітництва Посольства Німеччини в Україні Маркуса Коля.

Секторальна робоча група (СРГ) з економічного відновлення працює за трьома основними напрямками: малий та середній бізнес (Альянс Стійкості МСП), промисловість, інвестиції та фінансування. Кожен з напрямків координує тематична підгрупа, співкоординаторами, якої є профільні заступники Міністерства економіки та партнерські інституції — GIZ, UNIDO, KfW.

Альянс Стійкості МСП зараз реалізує понад 130 активних проєктів задля прискореного відновлення та зростання українського малого й середнього бізнесу. Члени Альянсу моніторять реалізацію Стратегії МСП за допомогою спільної системи, розробленої в партнерстві з ОЕСР, ПРООН та Канадою, аби уникнути дублювання зусиль і спрямувати допомогу туди, де вона дійсно потрібна. На річницю створення Альянсу у червні його члени презентують розширений звіт по цій роботі.

Підгрупа з питань підвищення економічної складності української промисловості зараз активно працює з Міністерством економіки над розробкою Промислової стратегії, перший концепт якої буде представлений на обговорення з партнерами у червні цього року під час Днів промисловості ЄС у Жешуві.

Серед напрямків роботи цієї підгрупи також:

  • розвиток циркулярної економіки,
  • реалізація Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції з ЄС (АСАА),
  • залучення інвестицій в індустріальні парки,
  • розвиток ланцюгів доданої вартості,
  • експортний потенціал,
  • підтримка кластерів та регіонального економічного розвитку.

Підгрупа з питань збільшення прямих іноземних інвестицій та мобілізації внутрішнього капіталу працює над розширенням гарантій в рамках Ukrainian Investment framework, 15% якої припадає на проєкти МСП. А також — над розробкою Інвестиційній стратегії, удосконаленням інвестиційного клімату, інструментів і стимулів підтримки інвесторів, покращення страхових механізмів та розподілу ризиків для інвесторів.

Читайте також: Психологія грошей: як весна впливає на фінансову поведінку українців

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Гетманцев розповів про можливі умови «перехідного періоду» торгівлі з ЄС.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)