Мінфін залучив 55 млрд грн від продажу ОВДП у червні

Державні облігації є одним із основних джерел фінансування для державного бюджету, разом із міжнародною допомогою, а також доходами від податків і митних зборів.

У червні 2024 року Міністерство фінансів України залучило 38,41 млрд грн та 407,33 млн доларів США від випуску державних облігацій — 55 млрд грн в еквіваленті, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що 35,3 млрд грн із загального обсягу випущених ОВДП у червні — військові облігації. Інвестори у військові облігації забезпечують українську армію найнеобхіднішим: зброєю, набоями, технікою, харчуванням та медикаментами.

Роловер інвестицій, тобто відсоток рефінансування, в ОВДП за червень становив 120% для гривневих ОВДП, 134% для доларових ОВДП. Це означає, що Україна залучає через державні облігації більшу суму, ніж має виплачувати за діючими зобов’язаннями перед інвесторами.

ОВДП продовжують бути найбільш привабливим інвестиційним інструментом на ринку. Середньозважена дохідність ОВДП номінованих у гривні у червні дорівнювала 15,58%, номінованих у доларі – 4,63%.

Станом на 1 липня, в обігу перебуває ОВДП на понад 1,64 трлн гривень. Найбільша частка знаходиться у комерційних банків (43,4%) та НБУ (41,3%). Далі йдуть – юридичні особи (9,7%), фізичні особи (3,6%), нерезиденти (2,0%) та територіальні громади (0,03%).

Загалом за перше півріччя 2024 року від розміщення ОВДП на аукціонах Міністерство фінансів України залучило 251,28 млрд грн в еквіваленті. Упродовж воєнного стану — 1,07 трлн грн.

Читайте також: Річний екватор пройдено: що змінилось? Огляд гривневих та валютних депозитів у липні-2024

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в Нацбанку підтвердили плани ввести ліміти для переказів з картки на картку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)