Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Міжнародні резерви України пішли в ріст: підсумки квітня
Чиста купівля валюти в квітні склала $678,8 млн.
Міжнародні резерви України становлять $25 695,0 млн: такими є дані, актуальні на 1 травня 2020 року, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Нацбанку.
Так, зазначають в НБУ, завдяки операціям регулятора з управління резервами і активності на валютному ринку, минулого місяця міжнародні резерви зросли на 3,1%.
Що стосується операцій на міжбанку, то чиста купівля валюти в квітні склала $678,8 млн. Інтервенції з купівлі здійснювалися в окремі дні, коли пропозиція валюти перевищувала попит. В цілому вони склали $723,3 млн. Для згладжування коливань нацвалюти НБУ протягом місяця продав $44,5 млн.
А ось на обслуговування державного і гарантованого державою боргу у валюті була направлена сума, еквівалентна $303,9 млн, з якої $128,6 млн сплачено за валютними ОВДП, а $78,0 млн – по єврооблігаціях. Інші кошти сплачено за іншими зобов’язаннями перед зарубіжними кредиторами.
У той же час, додають в Нацбанку, ці витрати частково компенсувалися новими надходженнями, отриманими в результаті розміщення валютних облігацій на суму $164,4 млн.
Також в числі факторів, що визначали протягом місяця динаміку резервів, НБУ згадує переоцінку фінансових інструментів, вартість яких підскочила на $232,0 млн.
Згідно із заявою регулятора, обсяг міжнародних резервів в даний момент покриває 4,5 місяця майбутнього імпорту. Цього, за даними НБУ, достатньо для виконання зобов’язань України, а також здійснення урядом і Нацбанком поточних операцій.
Читайте також: Ставки наступають: огляд депозитів в гривні (травень 2020)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Нацбанку, в березні міжнародні резерви України скоротилися на 7,8%. Станом на 1 квітня їхній обсяг становив $24,924 млрд.
Коментарі (0)