Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Міжнародні резерви України скоротилися ще на 7% – НБУ
Які фактори визначали динаміку міжнародних резервів у травні.
Міжнародні резерви України впали до $25 100,7 млн, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані прес-служби НБУ.
Минулого місяця через продаж валюти на міжбанківському валютному ринку Україна втратила 7% резервів: станом на 1 червня їх залишалося $25 100,7 млн.
Так, зазначають у Нацбанку, у травні на валютному ринку було продано $3 410,6 млн. У резерви протягом місяця вдалося викупити лише $56,4 млн.
«Значні обсяги продажу валюти обумовлені перевищенням попиту на неї над пропозицією», – наголошується у повідомленні прес-служби регулятора.
А саме: надходження від експорту та заробітчан у травні суттєво поступалися видаткам на оборонні потреби, на імпорт товарів та послуг, а також на забезпечення розрахунків з міжнародними платіжними системами за витрати громадян за гривневими картками за кордоном.
Крім того, зазначають у НБУ, динаміку міжнародних резервів минулого місяця визначали операції з управління держборгом.
«Валютні надходження на користь Уряду України становили $1 660,2 млн. Зокрема, €583,7 млн надійшли від Світового банку, а €582,3 млн – від Європейського союзу», – уточнюють у Нацбанку.
Щодо загального обсягу платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті, то показник за підсумками травня склав $144,8 млн (на обслуговування єврооблігацій України минулого місяця було направлено $60,2 млн).
Платежі на користь Міжнародного валютного фонду у зазначений період становили $68,6 млн.
Плюс, зазначається у публікації, у травні на обсяги резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів на тлі зміни ринкової вартості та курсів валют.
«Минулого місяця їхня вартість збільшилася на $63,1 млн», – уточнюють у НБУ.
Читайте також: Швидке реагування: як банки організували роботу у воєнних умовах (опитування, частина 1)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що населення продовжує активно здавати валюту: за підсумками травня обсяги продажу перевищили показник купівлі на $262,2 млн.
Коментарі (0)