Кредит під заставу

Щоб оформити кредит на велику суму, потрібно в якості гарантії його повернення надати банку заставне майно: особистий автомобіль або нерухомість – квартиру, земельну ділянку або будинок. Кредит під заставу в Україні має одну перевагу над беззаставними позиками – взяти гроші можна під більш низький відсоток. Важливо, щоб пропоновані умови були ринковими, без завищених процентних ставок і прихованих комісій. Обов’язковою умовою автокредитування і по іпотеці висувається передача в заставу фінустанови придбаного автомобіля або нерухомості.

Особливості оформлення кредиту під заставу

В Україні стрімко скорочується кількість банків, що видають кредити під заставу, але це не впливає на загальну привабливість продукту для великих кредиторів.

Застава автомобіля або квартири дає майже стовідсоткові шанси при наявності позитивної кредитної історії клієнта на отримання чергового кредиту. Для цього продукту характерно:

  • велика сума кредиту від 50 000 тис. грн. в залежності від оцінки вартості застави;
  • вартість застави перевищує суму кредиту не менше ніж 25%;
  • тривалий термін обслуговування позики – від 3 до 7 років.

Взяти під заставу особистої квартири або іншої нерухомості кредит можуть повнолітні громадяни країни або піддані іншої держави, які постійно проживають в Україні.

При оформленні заставного кредиту завжди доводиться готувати особливий пакет документів на майно, проводити оцінку нерухомості або автомобіля. Фінустанови на практиці при видачі великого розміру позики завжди проводять повну перевірку потенційного позичальника, його працевлаштування і кредитну історію.

Ризики при заставному кредитуванні

Щоб уберегтися від втрати застави, необхідно ретельно зважувати власні можливості оплати всіх рахунків по кредиту і оцінювати прагматично дійсну економічну ситуацію в країні. Також бажано вибирати для позики стабільні фінустанові, здатні впевнено враховувати можливості позичальника і при погіршенні його матеріального доходу йти на поступки в погашенні кредитних зобов’язань: знижувати процентні ставки, збільшувати термін кредитування, надавати кредитні канікули.

У разі неможливості погашення повної вартості кредиту, банк зможе відсудити заставне майно і продати для компенсації своїх витрат. При вимушених продажах авто або нерухомості в заставі банки практикують занижувати вартість майна, уцінюючи його наполовину. Часто грошей, виручених від продажу заставних автомобілів і квартир, мало для повного розрахунку з кредитором. Тому варто завчасно домовлятися про продаж застави, щоб максимально вигідно його продати за ринковими цінами і мати можливість закрити позику і при цьому залишитися з певною грошовою сумою.