МВФ обговорить зниження комісії для великих позичальників

МВФ

Це сталось після того, як деякі країни висловили занепокоєння через невиправдано значні витрати через вищі відсоткові ставки.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) має намір вдатися до перегляду комісії, яку він стягує зі своїх найбільших позичальників, передає Banker.ua з посиланням на Bloomberg.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами співрозмовників, Рада директорів МВФ у складі 24 членів, які представляють у Фонді 190 країн, має намір обговорити варіанти, аби надати країнам перерву в сплаті додаткової комісії.

При цьому остаточного рішення цього тижня не очікується.

Додаткова комісія стягується з країн, які позичають більше, ніж їм належить за квотою МВФ, або вони потребують більше часу для погашення позик за програмами МВФ.

З одного боку, надходження від комісії поповнюють скарбницю Фонду, однак з іншого – це мільярди доларів додаткових витрат для країн, які вже виплачують кредити.

Вищі глобальні відсоткові ставки, зокрема Федеральної резервної системи США та Європейського центрального банку, означають, що загальна ставка за деякими позиками від МВФ тепер перевищує 8%. Це вдвічі більше, ніж до пандемії COVID-19.

Цей тягар несуть насамперед кілька країн, включаючи Аргентину, Єгипет і Україну, які мають виплатити 6 млрд дол. упродовж наступних двох років. Україна має заплатити 348 млн дол.

Читайте також: АПК як приманка. Чи може сільське господарство стати інвестиційним магнітом України

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Фонд гарантування виставив на продаж актив банку «Конкорд».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)