Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
МВФ порекомендував Україні не знижувати податки
У Фонді вважають, що українська влада заслуговує великої похвали за збереження значною мірою макрофінансової стабільності в надзвичайно складних обставинах.
Місія Міжнародного валютного фонду за підсумками роботи з представниками України 17-20 жовтня у Відні повідомила про завершення продуктивної дискусії та продовження найближчими тижнями роботи щодо обговорення нової програми, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу місії МВФ в Україні.
«У моніторинговій програмі будуть викладені політичні наміри влади щодо підтримки макроекономічної та фінансової стабільності та представлена оцінка потреб у зовнішньому фінансуванні на 2023 рік», — заявив голова місії Гевін Грей.
Він зазначив, що російське вторгнення в Україну, яке почалося більш як сім місяців тому, принесло величезні людські страждання і мало серйозні економічні наслідки: реальний валовий внутрішній продукт значно скоротився, інфляція різко зросла, торгівля була істотно порушена, а бюджетний дефіцит виріс до безпрецедентного рівня.
«На цьому складному тлі дискусії були зосереджені на останніх макрофінансових подіях і перспективах, бюджеті на 2023 рік і пов’язаних з ним потребах у зовнішньому фінансуванні, питаннях фінансового сектора і поєднанні політик для підтримки макроекономічної стабільності», — наголосив Грей.
За його словами, українська влада заслуговує великої похвали за збереження значною мірою макрофінансової стабільності в цих надзвичайно складних обставинах.
«Офіційним органам рекомендується утримуватися від заходів, що скорочують податкові надходження, оскільки вони прагнуть привести витрати у відповідність з наявним фінансуванням», — додав голова місії МВФ в Україні.
Читайте також: ЄБРР інвестує в Україну до 3 млрд євро у 2022-2023 роках
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що 17 жовтня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу над новою кредитною програмою для України. Зустрічі та переговори провели в Австрії. Україна розраховує, що за підсумками роботи місії буде розпочато «класичну розширену програму, яка спрямовуватиметься на подолання розривів платіжного балансу та проведення структурних реформ.
Коментарі (0)