На фоні коронавірусу найбагатші люди світу втрачають мільярди

Десять мільярдерів через обвал фондових ринків за минулий тиждень втратили більше $ 83 млрд. Серед них – жодного мільярдера з Азії. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Forbes.

Останній тиждень лютого для фондових ринків став гіршим після фінансової кризи. Десять мільярдерів зі списку Forbes втратили в сумі приблизно $83,4 млрд. Втрати ще десятків мільярдерів оцінюються в сотні мільйонів доларів.

Найбагатша людина у світі, Джефф Безос, втратив минулого тижня $14,1 млрд — більше, ніж хто-небудь ще з рейтингу Forbes. На закритті торгів у п’ятницю капітал Безоса оцінювався в $113,6 млрд. Через закриття фабрик у Китаї Amazon вже зараз турбується про те, як забезпечити достатню кількість товарів до щорічного розпродажу — так званого Prime Day, який запланований на липень.

За даними газети The New York Times, недавно рітейлер закликав сторонніх продавців, які розміщують продукцію на його сайті, готуватися до збоїв в ланцюжку постачання через нещодавніх подій в Китаї.

Статок Воррена Баффета зменшився на $9,8 млрд — до $80,3 млрд. У понеділок, 24 лютого, мільярдер заявив, що паніка через коронавірус не вплине на його стратегію. “Ми вважаємо, що коронавірус не вплине на інвестиції в перспективі 20 або 30 років”, — сказав він.

Стрімке зростання акцій Tesla в останні пів року призвело до того, що виробник електромобілів у січні обігнав Volkswagen за ринковою вартістю. Але на минулому тижні статок Ілон Маска знизився на $8,9 млрд, до $34,7 млрд. Коронавірус, швидше за все, зірве план агресивного розвитку Tesla в Китаї. Через епідемію компанія була змушена закрити свій новий завод у Шанхаї на два тижні.

Трохи менше Маска втратив засновник і глава соцмережі Facebook Марк Цукерберг — $8,5 млрд. Статок співзасновника Microsoft Білла Гейтса скоротився на $6,6 млрд. Однак, у нього залишилося достатньо, щоб утриматися на другому місці в списку найбагатших людей світу.

Нагадаємо, кількість дуже багатих людей (very-high-net-worth, VHNW) у світі минулого року збільшилася на 10% і сягнула 2,7 млн. Загальна вартість їхніх статків також зросла на 10% і становить $26,6 трлн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)