Нацбанк розглядає 3 можливих варіанти використання е-гривні

Про можливість випуску власної CBDC український регулятор почав всерйоз розмірковувати ще в 2016 році.

Фахівці Нацбанку вирішили зосередитися на розробці трьох можливих варіантів використання е-гривні, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

За словами глави НБУ Кирила Шевченка, український регулятор вже має практичний досвід реалізації пілотного проекту з випуску е-гривні в 2018 році. Зараз же завданням фахівців Нацбанку є пошук найбільш ефективного способу використання національної CBDC.

Проаналізувавши результати дослідження, учасниками якого стали 100 експертів фінринку, НБУ прийняв рішення сконцентруватися на таких варіантах використання національної CBDC, як:

– е-гривня для роздрібних безготівкових платежів (P2P, P2B, В2В);

– е-гривня для використання в сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів (більшість експертів вважає, що CBDC повинна бути реалізована на базі технології блокчейн);

– е-гривня для транскордонних платежів (перш за все – Р2Р перекази між фізособами).

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що дане рішення було прийняте на підставі даних опитування, участь в якому взяли експерти в області віртуальних активів, роздрібного бізнесу та інновацій, корпоративного бізнесу та фінансових ринків, а також фахівці в сфері цифрової трансформації органів держвлади.

«Упевнений, що такий конструктивний діалог з ринком стане запорукою нашої подальшої успішної роботи в цьому напрямку», – зазначив в коментарі глава НБУ.

Читайте також: У відкриті двері: де розміщуються офіси українських банків і компаній

Нагадаємо, Banker.ua повідомляв про те, що раніше в НБУ заявили про те, що е-гривня може стати альтернативою готівці, а також електронним грошам і платіжним карткам – інструментом для здійснення роздрібних безготівкових платежів. Крім цього, українська CBDC може використовуватися для цільових соціальних виплат, розрахунків за цінні папери та інші фінансові інструменти.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)