У Нацбанку розповіли, доки утримуватимуть фіксований курс

НБУ

НБУ бачить більше переваг від фіксації обмінного курсу, ніж від іншого режиму.

Нацбанк утримуватиме фіксований курс доти, доки переваги фіксації перевищуватимуть її недоліки. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляє Banker.ua.

За словами Сергія Ніколайчука, зміни валютно-курсової політики НБУ значною мірою залежать від макроекономічного сценарію, відповідно до якого житиме країна.

«Ми хочемо повернутися до гнучкого, плаваючого обмінного курсу, але для цього мають бути створені певні передумови», – зазначає заступник голови НБУ.

У якості таких передумов Сергій Ніколайчук вказує більше самобалансування валютного ринку та налагодження дії монетарної трансмісії.

За словами експерта, у разі керованого повернення до гнучкого обмінного курсу не має бути суттєвої корекції в той чи інший бік: підхід до неї залежатиме від умов, за яких ці кроки будуть здійснюватися.

Так, нечасті, але масштабні кроки можуть бути доцільними при спробі вирівняти дисбаланси, спровоковані сильним подорожчанням імпорту: в умовах неготовності системи до повернення плаваючого курсу відбувається нова фіксація курсу.

Що ж до коротких, але частіших кроків, то вони робляться, зазначають у НБУ, коли ринок уже майже готовий до плаваючого обмінного курсу.

«Відповідно центробанк у такій ситуації намагатиметься знайти нову точку рівноваги, де ринок сам збалансується. І далі курс плаватиме у довоєнному форматі», – пояснює Сергій Ніколайчук.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами співрозмовника агентства, Нацбанк не прагне переходу до будь-якої корекції обмінного курсу або плаваючого обмінного курсу: у своїх рішеннях регулятор виходить із того, який режим сьогодні більш корисний для досягнення інфляційних цілей, утримання макроекономічного балансу тощо.

«Ми бачимо більше переваг від фіксації обмінного курсу, ніж від іншого режиму», – додав Сергій Ніколайчук.

гривна, доллар

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, швидке відновлення економіки України можливе, але лише за умови завершення бойових дій і за масштабної підтримки закордонних партнерів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)