Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Пасивна позиція Нацбанку щодо інфляції була б помилковою – Шевченко
Після введення інфляційного таргетування кредити в Україні подешевшали, а обсяги кредитування зросли, зазначають в НБУ.
Гнучке курсоутворення зробило українську економіку менш вразливою до криз і сприяло зниженню її доларизації. Про це на своїй сторінці в Facebook написав глава НБУ Кирило Шевченко, передає Banker.ua.
За словами керівника Нацбанку, через 6 років з моменту введення монетарного режиму інфляційного таргетування ефективність того, що НБУ має орієнтир на низьку і стабільну інфляцію, а не на фіксований валютний курс, є очевидною.
В якості головних принципів монетарного режиму інфляційного таргетування Шевченко вказує пріоритетність досягнення і підтримки як цінової стабільності та незалежності, так і прозорості в проведенні монетарної політики.
«Якщо порівняти коливання інфляції до введення інфляційного таргетування і після, то прогрес очевидний. Кредити подешевшали, кредитування зростає», – зазначив в коментарі глава НБУ, додаючи також, що на 1 січня міжнародні резерви перевищили $29 млрд, досягнувши восьмирічного максимуму.
За словами Кирила Шевченка, гнучке курсоутворення зробило українську економіку менш вразливою до криз і сприяло зниженню її доларизації.
«Доларизація депозитів за цей період скоротилася з 47% до 35%», – уточнює глава НБУ, відзначаючи також досягнення істотного прогресу в валютної лібералізації.
За його словами, підвищення інфляції сьогодні є глобальним явищем, і пасивна позиція щодо інфляції для Нацбанку України була б помилковою.
«Підвищення облікової ставки і згортання антикризових інструментів дозволить зберегти контроль за інфляційними процесами, а значить – і можливість фінансування в гривні за доступною ціною і на тривалі терміни», – зазначив керівник Нацбанку.
Читайте також: Гарантована сума зросте. Чи чекати на бум депозитів?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 6 з 9 членів КМП (Комітет з монетарної політики Нацбанку), які були присутні на засіданні 22 липня, висловилися за підвищення ключової ставки до 8%.
Коментарі (0)