Нацбанк погіршив прогноз зростання реального ВВП України: чого очікувати в 2021 році

Зростання реального ВВП України за підсумками поточного року складе не 4,2%, як прогнозувалося раніше, а 3,8%. Про це йдеться в квітневому звіті регулятора, опублікованому в четвер, передає Banker.ua.

Як наголошується в свіжому звіті, опублікованому на сайті Нацбанку, відновлення української економіки, яка скоротилася в результаті кризи, спровокованої пандемією COVID19 і пов’язаними з нею карантинними обмеженнями, протікає повільніше, ніж очікувалося.

Так, експерти НБУ переглянули прогноз зростання реального ВВП України в 2021 році, погіршивши очікування з 4,2% до 3,8%.

За даними Нацбанку, після стрімкого зростання в IV кварталі 2020 року відновлення української економіки на початку 2021-го дещо сповільнилося.

Регулятор називає ключові причини зниження темпів зростання ВВП.

По-перше, уповільненню відновлення сприяло зниження ділової активності через введення нових карантинних обмежень.

По-друге, показники сільського господарства, харчової промисловості та вантажообігу просіли на тлі слабкого врожаю-2020.

По-третє, показники промисловості погіршилися за рахунок посилення конкуренції на зовнішніх ринках і розширення торгових обмежень з боку РФ.

Плюс, додають в НБУ, на підсумки I кварталу вплинули складні погодні умови в січнілютому 2021го, що послабили показники будівництва та транспорту.

Згідно з прогнозом регулятора, стійке зростання економіки України відновиться з II кварталу 2021 року – головним чином за рахунок підвищення споживчого попиту.

Також, додають в НБУ, на тлі боротьби з наслідками пандемії і відновлення світової економіки очікується зростання інвестиційного попиту.

У 2022-2023 роках, прогнозує регулятор, зростання економіки України буде близьким до 4%.

Читайте також: Олександр Холод (ШвидкоГроші): «Олюднення» клієнтських сервісів вимагає вдосконалення»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ прийняв рішення підвищити облікову ставку до 7,5%. Даний крок, зазначають в Нацбанку, забезпечить поступове уповільнення інфляції в другій половині поточного року і повернення показника до цілі 5% в першому півріччі 2022-го.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)