Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У Нацбанку розповіли, через кого розростаються портфелі проблемних кредитів
Якість розкриття кредитної інформації мікрофінансовими організаціями залишається дуже низькою, зауважують в НБУ.
Збільшення портфелів NPL спровоковане низькою фінансовою грамотністю потенційних позичальників і спотвореною інформацією в рекламі кредитних установ. Деякі споживачі в Україні й досі не усвідомлюють, що кредитів «під 0%» не існує. Про це під час онлайн-дискусії, організованої FinClub, заявила керівник управління захисту прав споживачів фінпослуг Нацбанку Ольга Лобайчук, передає Banker.ua.
За словами представника НБУ, одна з головних причин появи «проблемних боргів» криється в «нульових кредитах», в існування яких й досі вірять багато споживачів.
З 1500 фінансових компаній, присутніх на ринку, зазначає Ольга Лобайчук, деякі «працюють некоректно».
«Ви самі їх бачите в метро, на білбордах, ви бачите в рекламі цей нуль, який нулем не є», – зазначає фахівець.
За словами Лобайчук, роботу великої кількості учасників небанківського фінансового ринку України з клієнтами добросовісною назвати не можна. І наслідком такої роботи є необхідність повернення проблемної заборгованості.
Експерт називає якість розкриття кредитної інформації мікрофінансовими організаціями дуже низькою.
«У них по 3-5 сайтів. І, на жаль, тільки на одному є більш-менш якась інформація про послугу. Всі інші використовуються як кредитний калькулятор або для подачі заявки», – додали в НБУ.
Читайте також: Золота лихоманка закінчилася: куди інвестують бізнесмени
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, станом на 1 жовтня частка NPL в українських банках скоротилася з 48% до 45,6%.
Коментарі (0)